PGE Skra Bełchatów poległa w Rumuni. "Błędy zrobiły różnicę"

PGE Skra Bełchatów dość niespodziewanie poległa w pierwszym meczu tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. SCM U Craiova zwyciężyła we własnej hali 3:1.

Dominika Pawlik
WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski

PGE Skra Bełchatów była bliska wyrównania stanu meczu na 2:2 i doprowadzenia do tie-breaka. Ostatecznie jednak SCM U Craiova pokazała, że nie boi się faworyzowanego rywala i pewnie zwyciężyła w czwartej odsłonie, triumfując w całym meczu 3:1.

- Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy patrząc w statystyki, to liczba błędów. Oddaliśmy przeciwnikowi 37 punktów, oni podarowali nam 27. Te 10 punktów zrobiło różnicę - podsumował drugi trener PGE Skry, Krzysztof Stelmach.

Bełchatowianie wyłącznie w jednej partii zdominowali przeciwników, tej, którą wygrali. - W pierwszym secie popełniliśmy 11 błędów, z taką liczbą ciężko wygrać. Po przegranej pierwszej partii wkradła się niepewność, co było widać w drugim secie. W trzeciej odsłonie spokojnie graliśmy i wygraliśmy, a w czwartej odrobiliśmy straty, ale ostatecznie niestety nie daliśmy rady. Nie radziliśmy sobie na bloku, zawodnicy drużyny z Rumunii atakowali, mieli dobre kierunki, zagrali dobre spotkanie, ale my zawsze musimy patrzeć na siebie. Jeżeli przeciwnik gra na tym poziome, to my musimy grać na naszym najlepszym - podsumował drugi trener.

Po pierwszej kolejce w grupie D prowadzi SCM Universitatea Craiova. Drugie miejsce zajmuje Azimut Modena, która pokonała ACH Volley Lublana 3:2. Zespół ze Słowenii jest trzeci, PGE Skra czwarta.

Czy PGE Skra awansuje do fazy play-off Ligi Mistrzów?