Jastrzębski Węgiel - ONICO AZS PW: Salvador Hidalgo Oliva zrobił różnicę

Chociaż siatkarze ONICO AZS Politechniki Warszawskiej grali lepiej blokiem i zagrywką od Jastrzębskiego Węgla, to przegrali spotkanie 2:3. Brakowało w ich szeregach kogoś takiego jak Salvador Hidalgo Oliva. Poza tym popełnili za dużo błędów.

Anna Bagińska
WP SportoweFakty / Roksana Bibiela

Zawodnicy ONICO AZS Politechniki Warszawskiej przyjechali do Jastrzębia-Zdroju z jasnym planem taktycznym, żeby powstrzymać Salvadora Hidalgo Olivę, motor napędowy zespołu ze Śląska. I faktycznie, przez pierwsze dwa sety Kubańczyk praktycznie nie istniał, w drugiej partii skończył zaledwie 20 proc. piłek i w sumie został aż pięć razy zablokowany. Jednak po dziesięciominutowej przerwie przeszedł metamorfozę. Praktycznie w pojedynkę poprowadził swój zespół do wygranej. Zapisał na koncie aż 26 punktów i średnio skończył 66 proc. piłek.

Po drugiej stronie siatki najlepiej punktowali Michał Filip i Guillaume Samica. Obaj zdobyli po 19 punktów przy całkiem przyzwoitej skuteczności w ataku. Zresztą cała drużyna z Warszawy może pochwalić się wynikiem 54 proc. w tym elemencie. To niewiele gorzej niż rywale - 55 proc.

Warszawianie górowali nad jastrzębianami w bloku, aż 10 "czap" to ich bilans w tym meczu. W tym elemencie królował Andrzej Wrona, z czterema punktowymi blokami w dorobku. To więcej niż zdobyła cała drużyna Jastrzębskiego Węgla w tym spotkaniu.

Także na zagrywce lepiej radzili sobie przyjezdni. Posłali aż osiem asów, z czego po trzy Guillaume Samica i Bartosz Kwolek. Tyle samo asów zaserwował Salvador Hidalgo Oliva i to był cały dorobek jego drużyny w tym elemencie. Jednak ryzyko na zagrywce miało swoją drugą stronę, bo samych serwisów akademicy zepsuli 28, a w sumie popełnili aż 45 błędów przy zaledwie 24 rywala. To daje też odpowiedź na pytanie, dlaczego do domu nie przywiozą kompletu punktów.

Jastrzębski Węgiel Element ONICO AZS PW
3 Asy serwisowe 8
15 Błędy w zagrywce 28
43 proc. (8 błędów) Przyjęcie pozytywne 47 proc. (3 błędy)
55 proc. (62/113) Skuteczność ataku 54 proc. (63/116)
4 Błędy w ataku 12
3 Bloki 10

Czy wynik meczu Jastrzębski Węgiel - ONICO AZS Politechnika Warszawska jest zaskoczeniem?