Turcja: Zbigniew Bartman i Olieg Achrem z kompletem punktów

10. kolejka tureckiej ekstraklasy mężczyzn okazał się szczęśliwa dla polskich przedstawicieli. Zgodnie zwycięstwo odnieśli Zbigniew Bartman oraz Białorusin z polskim paszportem Olieg Achrem.

Monika Skrzyniarz-Gwizdała
Materiały prasowe / galatasaray.org
Po wygranej w Pucharze Challenge, również na krajowym podwórku Galatasaray HDI Sigorta Stambuł pozostało zwycięskie. W 10. serii spotkań ekipa Zbigniewa Bartmana odprawiła MSK Urfa bez większych problemów w czterech setach.

Tym razem Polak nie był tak produktywny jak zwykle. W zwycięskim starciu jego ekipy zapunktował 13 razy przy skuteczności rzędu 57 proc. W ofensywie odciążył go przyjmujący Halil Yucel, który wziął ciężar zdobywania punktów na swoje barki i łącznie zdobył 20 oczek.

W pozostałych meczach dość niespodziewanie lider tabeli Arkas Spor Izmir uległ zespołowi z dna ligi - Tokatowi 1:3. Podobny los spotkał francuską kolonię w Stambule. Ekipa BBSK, która jeszcze przed paroma dniami rywalizowała w Polsce z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle w Lidze Mistrzów, nie stawiając za dużego oporu poległa w starciu z Ziraatem 1:3.

Z kolei krajowi mistrzowie, siatkarze Halkbanku Ankara w końcu odnieśli przekonujące zwycięstwo. Przed własną publicznością odprawili Besiktas 3:0, a spora zasługa w tym Oliega Achrema. Choć Białorusin z polskim paszportem nie od razu dostał szansę gry, w drugim secie to właśnie jego w miejsce fatalnie spisującego się Luiza Felipe Fontelesa desygnował Camillo Placi. Łącznie na przestrzeni dwóch setów zapunktował osiem razy, atakował z 55 proc. skutecznością, a przyjmował z 60 proc.

Wyniki 10. kolejki ligi tureckiej:

Halkbank Ankara - Besiktas Stambuł 3:0 (25:20, 25:17, 25:23)
Tokat Belediye Plevnespor - Fenerbahce Grundig Stambuł 2:3 (25:23, 16:25, 23:25, 25:21, 15:17)
Maliye Milli Piyango Ankara - Arkas Spor Izmir 3:1 (25:23, 23:25, 29:27, 25:16)
Istanbul BBSK - Ziraat Bankasi Ankara 1:3 (21:25, 25:21, 18:25, 22:25)
MSK Urfa - Galatasaray HDI Sigorta Stambuł 1:3 (22:25, 26:24, 19:25, 16:25)
Inegol Belediyesi - Afyon Belediye Yuntas 3:0 (25:17, 25:18, 26:24)

Który z zawodników ostatecznie zajmie wyższe miejsce w sezonie 2016/17?