Liga Mistrzyń: Dynamo Moskwa z kompletem punktów, show Natalii Gonczarowej

Dynamo Moskwa pokonało Alba Blaj, choć nie obyło się bez problemów. Rosyjska drużyna przegrała premierową partię, by w trzech kolejnych okazać się zdecydowanie lepszą.

Dominika Pawlik
Instagram

Natalia Gonczarowa po raz kolejny udowodniła, że jest w stanie wygrywać mecze niemal w pojedynkę. W środowym spotkaniu przed własną publicznością wywalczyła w sumie 29 punktów, kończąc 27 z 60 ataków i dokładając dwa bloki. Atakująca była zdecydowaną liderką drużyny.

Ostatecznie Dynamo Moskwa pokonało CS Volei Alba Blaj, ale po pierwszym secie sytuacja wyglądała na trudną. Przyjezdne trzymały inicjatywę przez całą premierową odsłonę, a w trzeciej partii niewiele brakowało, by wyszły na prowadzenie 2:1. Ostatecznie stołeczna ekipa wybroniła się i czwarty set potoczył się już pod dyktando gospodyń.

Obok Gonczarowej w szeregach Dynama pozytywne występy zanotowały Jana Szczerbań oraz Maja Poljak. W rumuńskiej drużynie liderką była Nneka Onyejekwe, zdobywczyni 17 punktów.

Dynamo Moskwa - CS Volei Alba Blaj 3:1 (23:25, 25:19, 25:21, 25:14)

Dynamo: Bawykina, Szczerbań, Gonczarowa, Kosianenko, Fetisowa, Poljak, Małowa (libero) oraz Wetrowa

Alba: Salaoru, Ninković, Rodrugies de Almeida, Antonijević, Markewicz, Onyejekwe, Vujović (libero) oraz Berdila, Grbac, Djurić