Chemik - Atom Trefl: 13. wygrana do kompletu Chemiczek

Siatkarki Chemika Police wygrały 3:0 z Atomem Treflem Sopot w 13. kolejce Orlen Ligi. Mistrzynie Polski mają komplet zwycięstw na półmetku sezonu zasadniczego.

WP SportoweFakty / Asia Błasiak
Dla siatkarek Chemika Police i Atomu Trefla Sopot mecz w Azoty Arenie był ostatnim w roku. Mistrzynie Polski wiedziały, że będą zimować na szczycie tabeli, ale chciały dobrnąć do półmetka sezonu zasadniczego bez porażki i jeszcze powiększyć przewagę nad grupą pościgową. Potyczka policzanek z Atomem Treflem była w poprzednich sezonach hitem Orlen Ligi, a po rozbiórce zespołu z Trójmiasta, nawet nie skłoniła trenera Jakuba Głuszaka do wystawienia gwiazd.

Podobnie jak w poprzednim meczu w szóstce Chemika były Bełcik, Blagojević oraz Bednarek-Kasza. Popłoch wśród przyjezdnych robiła Anna Werblińska, przy której zagrywkach przewaga zwiększała się do stanu 5:0 i 14:9. Atomówki robiły wszystko, by uciec z niewygodnego ustawienia. Trener Piotr Matela zażądał dwóch przerw, ale problemów swojego zespołu w przyjęciu oraz ataku nie mógł naprawić jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Seta zakończyła atakiem z przechodzącej piłki na 25:13 Werblińska, która w tym fragmencie widowiska prezentowała się najlepiej na boisku. Atom Trefl ugrał w pierwszym secie tylko nieco więcej punktów niż poprzedni rywal Chemika - Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna.

Dobrym znakiem dla sopocianek było prowadzenie 4:2 na początku drugiej partii. Presję na Chemiczkach wywarły serwisami Magdalena Damaske i Karolina Bednarek. Dopiero na pierwszej, wirtualnej przerwie technicznej Chemik dogonił przyjezdne. Tempo podkręciły wcześniej zawodne Blagojević oraz Montano, po czym rozpoczął się najbardziej zacięty fragment meczu.

Trener Jakub Głuszak przechylił szalę zwycięstwa, wprowadzając na boisku Joannę Wołosz i Katarzynę Zaroślińską. Z czołowymi polskimi siatkarkami Chemik wygrał partię 25:23. Dla Zaroślińskiej było to pierwsze, sportowe spotkanie z Atomem Treflem po transferze z Sopotu do Polic. Przez dwa lata była jego główną armatą i została najlepiej punktującą siatkarką w krótkiej historii klubu.

Zaroślińska została w szóstce na trzeciego seta i pilnowała wyniku do stanu 25:15. Chemik zwyciężył 3:0 i zakończył rundę jesienną Orlen Ligi z kompletem wygranych. Atom Trefl zostaje w dolnej połowie tabeli.

Chemik Police - Atom Trefl Sopot 3:0 (25:13, 25:23, 25:15)

Chemik: Bełcik (2), Werblińska (11), Blagojević (11), Gajgał-Anioł (7), Bednarek-Kasza (8), Montano (5), Zenik (libero) Wołosz, Zaroślińska (8)

Atom: Mras (3), Fedusio (8), Damaske (8), Bednarek (5), J. Łukasik (7), M. Łukasik (2), Kulig (libero) oraz Goliat (4), Grzmocińska, Bodasińska (libero)

MVP: Agnieszka Bednarek-Kasza (Chemik)