LM: szybka przeprawa Sir Sicoma Colussi Perugia, średni występ Piotra Orczyka

Sir Sicoma Colussi Perugia nie miała większych problemów z Knackiem Roeselare. Włosi zwyciężyli we własnej hali w trzech setach.

Dominika Pawlik
Sir Safety Conad Perugia Materiały prasowe / legavolley.it / Sir Safety Conad Perugia
Faworytem w czwartkowym starciu w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów w grupie E. Podopieczni Lorenzo Bernardiego do meczu przystąpili w najsilniejszym składzie i dwa pierwsze sety mieli pod całkowitą kontrolą. Szybko odskoczyli siatkarzom z Belgii, utrzymywali inicjatywę i pewnie wyszli na prowadzenie 2:0.

Gościom ambicji odmówić nie można było, starali się gonić przeciwników, ale dopiero w trzecim secie podjęli najbardziej wyrównaną walkę. Parkiet na dobre opuścił Aleksandar Atanasijević, a w jego miejsce pojawił się Alexander Berger, dzięki czemu w ataku zaczął grać Iwan Zajcew.

Włosi potrzebowali chwili na dostosowanie się do nowych warunków, co wykorzystali siatkarze z Belgii. Jednak już na drugiej przerwie technicznej gospodarze wyszli na prowadzenie i ostatecznie dowieźli zwycięstwo do końca.

Ostatecznie najwięcej punktów wywalczył Atanasijević - 14, a o dwa mniej zdobył Zajcew. Włosi byli niezwykle skuteczni w polu zagrywki, na drugą stronę posłali aż osiem asów. W szeregach Knacka 11 "oczek" zapisał na swoje konto Ruben van Hirtum.

W podstawowym składzie znalazł się Piotr Orczyk i choć w sumie zdobył osiem punktów, nie do końca może być zadowolony ze swojego występu. Był ostrzeliwany zagrywkami przez przeciwników i popełnił aż pięć błędów. Skończył co prawda siedem z ośmiu ataków i dołożył asa, jednak zupełnie nie radził sobie w defensywie.

Sir Sicoma Colussi Perugia - Knack Roeselare 3:0 (25:22, 25:21, 25:23)

Perugia: Russell, Zajcew, Atanasijević, De Cecco, Birarelli, Podrascanin, Tosi (libero) oraz Della Lunga, Mitić, Berger.

Knack: Tuerlinckx, D'Hulst, Coolman, Van Hirtum, Fornes, Orczyk, Dejonckheere (libero) oraz trinidad, Claes.