PTPS - Muszynianka: muszynianki bezradne w Pile

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Zawodniczki Enea PTPS-u Piła
WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Zawodniczki Enea PTPS-u Piła

W spotkaniu 13. kolejki Orlen Ligi 2016/2017, PTPS Piła nie dał żadnych szans Polskiemu Cukrowi Muszyniance Enea Muszyna, wygrywając 3:0.

Pilanki chciały w piątek przerwać złą passę (trzy kolejne porażki) i pokonać Muszyniankę, co im się udało.

PTPS rozpoczął konfrontację z wysokiego "c", szybko obejmując prowadzenie 7:3. Ciężar zdobywania punktów brała na swoje barki Alexis Austin, która była trudna do zatrzymania dla rywalek (13:6). Miejscowe siatkarki bardzo dobrze zagrywały i z każdą kolejną akcją przybliżały się do sukcesu (20:8). Gospodynie już nie roztrwoniły swojej przewagi, triumfując w inauguracyjnym secie do 15.

Po zmianie stron podrażnione siatkarki z Muszyny pragnęły narzucić swój styl gry i początkowo radziły sobie lepiej od podopiecznych Jacka Pasińskiego (6:9). Z czasem do głosu zaczął dochodzić PTPS Piła, który najpierw doprowadził do remisu 14:14, by w ważnym momencie odskoczyć przeciwnikowi na trzy punkty (20:17). Agata Babicz oraz spółka spokojnie kontrolowały boiskowe wydarzenia i zwyciężyły w drugiej partii 25:22.

Po dziesięciominutowej przerwie Muszynianka Muszyna wyglądała na bezradną, zaś pilanki pewnie kończyły swoje akcje (10:5). Pewnym punktem swojego zespołu była Alicia Ogoms, którą wspomagała Beta Dumancić (19:12). Ostatecznie PTPS wygrał tę odsłonę 25:16, a cały pojedynek 3:0.    Orlen Liga, 13. kolejka:

PTPS Piła - Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna 3:0 (25:15, 25:22, 25:16)

PTPS Piła: Kwiatkowska, Austin, Babicz, Ogoms, Dumancić, Szubert, Markiewicz (libero) oraz Piśla, Baran.

Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna: Wójcik, Wawrzyniak, Savić, Cvetanović, Wilk, Sredić, Medyńska (libero) oraz Szabo, Rabka, Cikiriz, Łyszkiewicz.

MVP: Alexis Austin (PTPS).  [event_poll=71529]

Czy uważasz, że PTPS Piła zakończy sezon 2016/2017 Orlen Ligi w pierwszej "szóstce"?