Pałac Bydgoszcz - Grot Budowlani: bydgoskie siatkarki nie wytrzymały świątecznej presji?

Siatkarki Pałacu Bydgoszcz przegrały ostatnie ligowe starcie w 2016 roku z Grot Budowlanymi 0:3. Podopieczne Adama Grabowskiego pozostawiły po sobie dobre wrażenie, ale do końcowego triumfu zabrakło skuteczności w ataku.

Jacek Pawłowski
WP SportoweFakty / Justyna Serafin
Podopieczne Adama Grabowskiego miały realne szanse urwać punkt ekipie prowadzonej przez Błażeja Krzyształowicza. Kluczowy dla losów meczu okazał się set drugi, kiedy przy stanie 23:24 Magda Jagodzińska na czystej siatce uderzyła w antenkę. Po takim ciosie miejscowe nie zdołały się podnieść mimo 10-minutowej przerwy.

Skuteczność w ataku była zresztą sporym problemem miejscowych. Przyjezdne znakomicie czytały grę, choć na swoim koncie zapisały tylko 8 bloków punktowych. Wielokrotnie jednak ataki były podbijane po skutecznych wyblokach. Pałacanki natomiast tylko w pojedynczych akcjach potrafiły odpowiedzieć.

W pozostałych elementach obie ekipy zanotowały bardzo podobną skuteczność. W drużynie z Bydgoszczy brakowało jednak liderki, która poderwałaby zespół do walki. Po łódzkiej stronie niezawodne były Julia Twardowska i Kaja Grobelna. W Pałacu zabrakło skuteczności w ataku Magdy Jagodzińskiej i Natalii Misiuny. Kompletnym nieporozumieniem okazał się natomiast występ Joanny Kuligowskiej. Doświadczona siatkarka zupełnie zawiodła nie tylko w odbiorze zagrywki, ale również grze ofensywnej.

Porównanie statystyk:

Pałac Bydgoszcz Element Grot Budowlani
6 Asy serwisowe 6
5 Błędy w polu zagrywki 4
50 proc. (6 błędów) Przyjęcie pozytywne 47 proc. (6 błędów)
30 proc. (30/94) Skuteczność ataku 43 proc. (43/90)
10 Błędy w ataku 10
7 Bloki 8

Czy szóste miejsce Pałacu Bydgoszcz po pierwszej części rundy zasadniczej to niespodzianka?