I liga kobiet: Wisła Warszawa straciła pierwszy punkt

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe /  / Siatkówka
Materiały prasowe / / Siatkówka

Za nami 13. kolejka I ligi kobiet. W ostatniej serii spotkań przed świąteczno-noworoczną przerwą pierwszy w tym sezonie punkt straciła Wisła Warszawa.

W 13. kolejce doszło do meczu na szczycie, w którym Joker Mekro Energoremont Świecie zmierzył się z niepokonaną Wisłą Warszawa. Zespół ze stolicy odniósł zwycięstwo po tie-breaku i tym samym podzieliła się punktami z rywalkami. Dla warszawskiej drużyny była to pierwsza taka sytuacja w obecnych rozgrywkach.

W pięciu setach zakończyły się również pojedynki pomiędzy Sokołowem SA Nike Węgrów i AZS-em KU Politechniki Opolskiej oraz Krosno Glass Karpatami AZS PWSZ MOSiR i NOSiR-em Nowy Dwór Mazowiecki. Triumfy w nich odniosły drużyny z Opola i Krosna. Ze zwycięstw cieszyły się również zawodniczki klubów z Krakowa i Szczyrku.

Wyniki 13. kolejki I ligi kobiet:

MKS Kalisz - SMS PZPS Szczyrk 0:3 (19:25, 17:25, 21:25)

Proxima Kraków - KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:0 (25:17, 25:22, 25:17)

Sokołów SA Nike Węgrów - AZS KU Politechniki Opolskiej 2:3 (15:25, 25:20, 25:23, 14:25, 13:15)

Krosno Glass Karpaty AZS PWSZ MOSiR - NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 3:2 (25:15, 25:16, 17:25, 23:25, 15:11)

Joker Mekro Energoremont Świecie - Wisła Warszawa 2:3 (25:19, 22:25, 23:25, 25:19, 12:15)