Turcja: ekipa Zbigniewa Bartmana pewnie zameldowała się w kolejnej rundzie Pucharu Turcji

Przerwa świąteczna dla tureckiej ekstraklasy oznacza rozgrywki pucharowe. Ekipa Zbigniewa Bartmana - Galatasaray, dwukrotnie odprawiła MSK Urfa 3:0 i bez problemu awansowała do kolejnej rundy Pucharu Turcji.

Monika Skrzyniarz-Gwizdała
Materiały prasowe / galatasaray.org

Dla Zbigniewa Bartmana pucharowa rywalizacja z MSK Urfa była jedynie rozgrzewką przed decydującą fazą turnieju. Podobnie jak w pierwszym meczu, tak i w drugim rewanżowym, "polskie" Galatasaray HDI Sigorta nie dało najmniejszych szans MSK Urfa. Obie potyczki wygrało 3:0, a wiodącą postacią był właśnie Bartman.

Biało-Czerwony atakujący w drugim starciu zdobył 18 punktów, z czego 13 atakiem. W ofensywie spisywał się ze skutecznością 59 proc., a swoje dołożył także w bloku i zagrywce. Trzykrotnie powstrzymał rywali oraz dwa razy posłał serwis niemożliwy do przyjęcia. Poprowadził swoją turecką drużynę do II rundy Pucharu Turcji, w której czekał już na nich Istanbul BBSK.

W pozostałych meczach rewanżowych, ciekawie sytuacja wyglądała z punktu widzenia Halkbanku. Siatkarze Camillo Placiego w spotkaniu u siebie przeciwko Besiktasowi polegli 2:3, lecz to oni uzyskali premię dalszej gry w turnieju. Wszystko za sprawą lepszego bilansu setów, bowiem pierwsza z pucharowych potyczek zakończyła się wynikiem 3:1 dla Halkbanku.

Olieg Achrem rozpoczął mecz w wyjściowym składzie, jednak długo na boisku nie zabawił. Już w pierwszym secie rywalizacji w efekcie swojej słabej gry, został zmieniony przez Dicka Kooya.

Wyniki meczów rewanżowych I rundy Pucharu Turcji:

Maliye Milli Piyango Ankara - Afyon Belediye Yuntas 3:2 (23:25, 25:22, 25:14, 20:25, 15:9)
Inegol Belediyesi - Tokat Belediye Plevnespor 3:1 (22:25, 25:19, 25:8, 25:19)
Halkbank Ankara - Besiktas Stambuł 2:3 (21:25, 25:23, 27:25, 19:25, 15:17)
Galatasaray HDI Sigorta Stambuł - MSK Urfa 3:0 (25:17, 25:19, 25:23)

Pary II rundy Pucharu Turcji:

Ziraat Bankasi Ankara - Inegol Belediyesi
Fenerbahce Grundig Stambuł - Maliye Milli Piyango Ankara
Arkas Spor Izmir - Halkbank Ankara
Istanbul BBSK - Galatasaray HDI Sigorta Stambuł

Czy Galatasaray HDI Sigorta Stambuł Zbigniewa Bartmana pokona "francuski" Istanbul BBSK i zakwalifikuje się do Final Four Pucharu Turcji?