MKS Będzin - PGE Skra Bełchatów: tygrysi skok po cenny punkt

Mało kto się spodziewał, że będzinianie zdołają postawić się bełchatowskiej Skrze. Ostatecznie przyjezdni wygrali 3:2, ale kosztowało ich to trochę wysiłku i nerwów.

Michał Kaczmarczyk
Siatkarze MKS-u Będzin w trakcie przerwy WP SportoweFakty / Siatkarze MKS-u Będzin w trakcie przerwy

Po trzech setach meczu w sosnowieckiej hali na ulicy Żeromskiego mało kto dowierzał wynikowi, który wyświetlał się na tablicy. MKS Będzin wygrywał z faworyzowaną PGE Skrą Bełchatów, i to zupełnie zasłużenie. Przyjezdni po utracie prowadzenia w drugiej partii zbyt nerwowo podeszli do kolejnej odsłony meczu, co przyczyniło się między innymi do tego, że po secie numer trzy w podstawowym składzie ekipy z Bełchatowa już nie było Mariusza Wlazłego i Artura Szalpuka.

Prym na parkiecie wiodła wtedy inny duet atakującego z przyjmującym. Brazylijczyk Rafael Rodrigues Araujo po serii spotkań, w których wyraźnie miał problemy z odnalezieniem właściwego rytmu gry, w końcu zaprezentował się tak, jak oczekuje się od niego w MKS-ie (21 punktów w meczu, 45 proc. skuteczności), natomiast prawdziwym liderem Tygrysów był bez wątpienia Marcin Waliński. Z jednej strony zmarnował on aż 6 zagrywek i jak cała linia przyjęcia MKS-u nie brylował w odbiorze zagrywek, ale porywał swoich kolegów do walki i skończył ponad połowę swoich akcji.

Philippe Blain z pewnością czuł ulgę, że on również miał w swoich szeregach niezawodnego gracza zdolnego do przełamania naporu przeciwnika. Srećko Lisinac (13/17 w ataku, 5 bloków) był jednym z głównych autorów zwycięstw graczy Skry w czwartej i piątej partii, a wraz z nie mniej skutecznym Jurijem Gladyrem udało mu się sprawić, że środkowi MKS-u byli prawie niewidoczni, choć trudno było mieć do ich gry większe zastrzeżenia. Wynik piątkowej konfrontacji jest z pewnością ostrzeżeniem dla mierzącej wysoko w tym sezonie Skry i miłym zakończeniem roku dla podopiecznych Stelio DeRocco, który tym razem postawił na niemal całkowicie polski skład meczowej szóstki i nie zawiódł się na niej.

Informacje sportowe możecie śledzić również w aplikacji WP SportoweFakty na Androida (do pobrania w Google Play) oraz iOS (do pobrania w iTunes). Komfort i oszczędność czasu!