Reprezentacja Polski juniorek wygrała memoriał Damiana Gapińskiego

W rozegranym w Luboniu I Memoriale Damiana Gapińskiego zwycięstwo odniosła reprezentacja Polski juniorek. W finałowym starciu zespół prowadzony przez Wiesława Popika pokonał kadrę Polski kadetek.

Łukasz Witczyk
Materiały prasowe

Reprezentacja Polski juniorek zwycięstwo zapewniła sobie w trzech setach. Pierwszą partię podopieczne Wiesława Popika wygrały do 17, ale wygrane w kolejnych odsłonach nie przyszły im łatwo. Zespół dowodzony przez Grzegorza Wagnera postawił starszym rywalkom solidny opór, lecz nie zdołał ugrać nawet seta.

Trzecią lokatę w I Memoriale Damiana Gapińskiego zajęły juniorki PTPS-u Piła, które 3:1 pokonały rówieśniczki z Legionovii Legionowo. W meczu o piąte miejsce Olimpia Drezno zwyciężyła młody zespół Impela Wrocław, a siódmą lokatę zajął UKS ZSMS Poznań, który wygrał z VII LO SMS Amber Kalisz.

Damian Gapiński zmarł nagle 30 lipca 2016 roku w wieku 36 lat. Był prezesem WZPS oraz członkiem Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Dbał o rozwój siatkówki w Wielkopolsce. Co roku w Luboniu organizował turniej sylwestrowy juniorek. Z inicjatywy działaczy PTPS-u Piła oraz dzięki wsparciu Urzędu Miasta Lubonia, zawody te zostały przemianowane na turniej memoriałowy. Był również jednym z założycieli portalu SportoweFakty i jego wieloletnim redaktorem naczelnym.