Łuczniczka Bydgoszcz - ONICO AZS PW: cenny triumf warszawiaków

Na rozpoczęcie 17. kolejki PlusLigi bydgoszczanie podejmowali ONICO AZS Politechnikę Warszawską. Gospodarze wygrali w trzech setach i zainkasowali bardzo dla nich ważne trzy punkty.

Ola Piskorska
WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa

Obie ekipy nie mogą być zadowolone ze swojej postawy w pierwszej rundzie fazy zasadniczej i obie marzą o poprawie swojej sytuacji w tabeli. Dotychczasowe wyniki można uznać za rozczarowujące. Mecz w Bydgoszczy miał być szansą na zdobycie bardzo cennych punktów dla obu stron, które potrzebują ich jak kania dżdżu.

Spotkanie lepiej rozpoczęli warszawiacy, którzy byli bardzo skuteczni w ataku i wywierali sporą presję swoją zagrywką. Dość szybko rozbili przyjęcie gospodarzy, co bardzo dobrze wykorzystywali. W drugiej połowie seta trener Piotr Makowski sięgnął po zmienników, ale oni zagrali jeszcze gorzej i goście dominowali całkowicie na boisku. Bardzo dobrze prowadził grę młody Jan Firlej, który w obliczu kontuzji Pawła Zagumnego już w kolejnym spotkaniu pełnił rolę pierwszego rozgrywającego i zarazem kapitana.

Druga odsłona była przez dłuższy czas wyrównana z lekką przewagą gospodarzy. Warszawiacy popełniali więcej błędów i wyraźnie uaktywnił się bydgoski blok. Podopieczni trenera Jakuba Bednaruka jednak w kluczowym momencie wyszli na prowadzenie dzięki trzem asom serwisowym z rzędu bardzo dobrze dysponowanego Michała Filipa (16:19). To plus dobra gra w kontrach w końcówce wystarczyły gościom do wygrania również i drugiej partii.

Po dłuższej przerwie postawieni pod ścianą bydgoszczanie przystąpili do ataku. Było im o tyle łatwiej, że trener Makowski zdecydował się zmienić rozgrywającego i na boisku pojawił się Patryk Szczurek, który zdecydowanie poprawił grę swojej drużyny. Pierwsza połowa trzeciego seta była bardzo wyrównana, żadna z drużyn nie była w stanie utrzymać przewagi. W końcówce gospodarze wyszli na prowadzenie 23:20, ale doskonała gra warszawiaków plus zagrywki Michała Filipa pozwoliły im doprowadzić do gry na przewagi. I w tej lepsi okazali się przyjezdni, dzięki czemu wrócą do stolicy z cennymi trzema punktami.