Liga Mistrzyń: Dynamo Moskwa po trudnej batalii zdobyło Zurych

W spotkaniu 2. kolejki grupy B Ligi Mistrzyń 2016/2017, rosyjskie Dynamo Moskwa po pięciosetowym boju okazało się lepsze od Volero Zurych.

Tomasz Rosiński
Piłki do siatkówki / Piłki do siatkówki
Obydwie drużyny przystępowały do czwartkowej rywalizacji po zwycięstwach w poprzedniej serii gier LM, gdyż Volero okazało się lepsze od Dynama Krasnodar, zaś ekipa z Moskwy pokonała CS Volei Alba Blaj.

Od początku pojedynku swój styl gry chciało narzucić Dynamo, co mu się udało (5:9). Ciężar zdobywania punktów brała na swoje barki znakomita atakująca Natalia Gonczarowa, która była trudna do zatrzymania dla rywalek i wyprowadziła swoją drużynę na prowadzenie 13:8. Gospodynie do walki starała się Natalia Mammadowa, ale jej klubowe koleżanki miały dużo problemów w ofensywie. Przyjezdne już do końca inauguracyjnego seta pewnie kończyły swoje akcje i triumfowały do 17.

Po zmianie stron trwała wymiana ciosów i przez dłuższy czas nikomu nie udawało się wypracować bezpiecznej przewagi (10:10, 14:14). Mistrzynie Szwajcarii zaczęły przyspieszać dopiero w drugiej fazie II partii i odskoczyły przeciwniczkom na trzy oczka (20:17). Foluke Akinradewo i spółka już nie zaprzepaściły swojej szansy, wygrywając 25:20.

Podrażniona rosyjska ekipa chciała się odegrać za porażkę w 2. części starcia i próbowała przejąć kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami (10:14). Taki obrót spraw nie podłamał miejscowych siatkarek, które na finiszu doprowadziły do remisu 19:19. W decydującym fragmencie więcej zimnej krwi zachowały Olesia Rychliuk i jej klubowe koleżanki, odnosząc wiktorię w tym secie (25:22).

Dynamo Moskwa od startu czwartej odsłony rzuciło na szalę wszystkie swoje siły, co przyniosło mu oczekiwany efekt (6:9). Skuteczna w ataku oraz w bloku była Maja Poljak, a jej klub przybliżał się do triumfu w tej partii. Do finiszu obraz gry nie uległ zmianie (18:25), zaś o wszystkim miał rozstrzygnąć tie-break.

Zawodniczki z Rosji nie zamierzały zwalniać tempa, natomiast raz za razem punktowała niezawodna Gonczarowa (4:6). W szeregach Volero Zurych dobrze radziła sobie Jekaterina Orłowa (8 skutecznych bloków), ale to było za mało na lepiej dysponowane przeciwniczki. Ostatecznie Dynamo zwyciężyło w piątym secie 15:11, a w całej konfrontacji 3:2.

Liga Mistrzyń, 2. kolejka gr. B:

Volero Zurych - Dynamo Moskwa 2:3 (17:25, 25:20, 25:22, 18:25, 11:15)

Volero Zurych: Mammadowa, Orłowa, Akinradewo, Rychliuk, Rabadżijewa, Fabiola, Popović (libero) oraz Zivković, Costa, Carcaces Opon.

Dynamo Moskwa: Poljak, Fetisowa, Szczerban, Gonczarowa, De La Cruz, Kosanienko, Małowa (libero) oraz Rajewskaja (libero), Wetrowa.

Tabela grupy B:

Miejsce Zespół Punkty Z-P Sety
1. Dynamo Moskwa 5 1-1 6:3
2. Volero Zurych 4 1-1 5:4
3. Dynamo Krasnodar 3 1-1 4:4
4. CS Volei Alba Blaj 0 0-2 2:6

Czy uważasz, że Dynamo Moskwa wygra zmagania w grupie B Ligi Mistrzyń 2016/2017?