LM: Berlin Recycling Volleys lepszy od Dukli Liberec w grupie Asseco Resovii

W meczu 3. kolejki grupy B Ligi Mistrzów 2016/2017, niemiecki Berlin Recycling Volleys w trzech setach uporał się z czeską Duklą Liberec.

Tomasz Rosiński
siatkarze Berlin Recycling Volleys Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarze Berlin Recycling Volleys
Zespół z Berlina prezentuje w obecnej edycji LM ciekawą siatkówkę i w środę chciał poprawić sobie humory po porażce w poprzedniej serii gier z Asseco Resovią Rzeszów.

Już sam początek pojedynku zapowiadał problemy Dukli, która przegrywała 5:7. Znakomicie w szeregach berlińczyków radzili sobie Steven Marshall i Graham Vigrass, którzy byli nie do zatrzymania dla przeciwników (10:15). Gospodarze mieli ogromne problemy w ofensywie i nie byli w stanie podjąć rękawicy w inauguracyjnym secie, przez co polegli do 18.

Mimo zdecydowanej porażki w pierwszej partii, mistrzowie Czech nie zamierzali się poddawać i rzucili na szalę wszystkie swoje siły. Coraz lepiej poczynał sobie polski przyjmujący Dukli, Sławomir Stolc, a jego klub prowadził 17:14. Wydawało się, że gospodarze zmierzają po zwycięstwo w tej odsłonie (23:21), ale znakomitym finiszem popisali się podopieczni Roberto Serniottiego, którzy odnieśli wiktorię 25:23.

Taki obrót spraw jakby podłamał siatkarzy z Liberca, którzy popełniali coraz więcej błędów własnych (6:10). Skuteczny był Wouter Ter Maat, który starał się brać ciężar gry na swoje barki (9:15). Berlińczycy już nie roztrwonili swojej przewagi (16:25) i wygrali potyczkę 3:0.