Polski Cukier Muszynianka - KSZO: kto tym razem będzie górą?

W spotkaniu 17. kolejki Orlen Ligi Polski Cukier Muszynianka zmierzy się z KSZO. W pierwszej fazie rozgrywek, siatkarki z Ostrowca pokonały w czterech setach gospodynie sobotniego starcia.

Katarzyna Smelik
WP SportoweFakty / Rafał Soboń

Obie ekipy stanęły po przeciwnych stronach siatki w czwartej kolejce rozgrywek Orlen Ligi. Wówczas zwycięsko z tej rywalizacji wyszły ostrowczanki, które bezlitośnie wykorzystały problemy kadrowe swoich rywalek.

Siatkarki KSZO do starcia z drużyną z Muszyny przystępują po bolesnej porażce w rozgrywkach 1/8 finału Pucharu Polski. Podopieczne Dariusza Parkitnego mimo usilnych starań, nie były w stanie wyrwać ani jednego seta swoim przeciwniczkom.

Ostrowczanki bardzo słabo rozpoczęły zmagania ligowe w nowym roku. W ostatniej kolejce zmierzyły się z Grot Budowlanym. Mimo heroicznej walki, w piątym secie to łodzianki postawiły kropkę nad "i". Chociaż siatkarki przegrały starcie, wyszarpany punkt był sporą niespodzianką, bowiem niewielu spodziewało się takiego oporu ze strony pomarańczowo-czarnych i urwania punktu rywalkom.

Kolektyw z Muszyny plasuje się dwa "oczka" wyżej od niedzielnego przeciwnika ze stanem osiemnastu punktów. Gospodynie mają jednak zaległe spotkanie 15. kolejki z Legionovią Legionowo.

W środę Polski Cukier Muszynianka stoczyła emocjonujące starcie o awans do ćwierćfinału Pucharu Polski z Atomem Trefl. Zacięta walka o dalszą grę w rozgrywkach trwała ponad dwie godziny. Po pięciu setach triumfowały jednak podopieczne Ryszarda Litwina, które w końcówce tie-breaka zachowały zdecydowanie więcej zimnej krwi od swoich rywalek.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna - KSZO Ostrowiec SA / sobota, 21 stycznia 2017r., godz. 20:00

Kto odniesie zwycięstwo w sobotniej rywalizacji?