Włochy: mało Polek w akcji. Uraz Skowrońskiej-Dolaty

Zespół Zuzanny Efimienko zmarnował okazję na sprawienie sensacji w starciu z Igorem Gorgonzola Novara, zaś Katarzyna Skowrońska-Dolata nie dokończyła meczu z Savino Del Bene Scandicci.

Michał Kaczmarczyk
Katarzyna Skowrońska-Dolata Materiały prasowe / Serie A / Na zdjęciu: Katarzyna Skowrońska-Dolata

Metalleghe Sanitars Montichiari po dwóch setach wyjazdowego meczu z Novarą było szalenie bliskie zwycięstwa, głównie za sprawą arcyskutecznej Sanji Malagurski (36 punktów w całym meczu). Mało tego, przyjezdne w trzeciej partii miały dwie piłki meczowe... ale skończyły spotkanie 50 minut później jako przegrane. W obliczu ofensywnej słabości swoich koleżanek sprawy w swoje ręce wzięła Chorwatka Katarina Barun-Susnjar, która dzięki 39 punktom trafiła na listę najskuteczniejszych siatkarek w historii całej Serie A1.

Zuzanna Efimienko rozegrała wszystkie sety poza tie-breakiem, co prawda zanotowała dwa bloki i jednego asa serwisowego, jednak z dwunastu prób w ataku skończyła tylko trzy.

Już tradycyjnie Katarzyna Skowrońska-Dolata przewodziła "Foppie" Bergamo w starciu z wymagającym rywalem ze Scandicci. Polka do stanu 12:11 w czwartym secie miała na koncie 18 punktów (37 proc. skuteczności, 1 blok), potem musiała zejść z parkietu z powodu kontuzji prawego kolana. Nie wiadomo, jak poważny jest uraz atakującej, trener Stefano Lavarini wyraził nadzieję, że nie jest on zbyt poważny. Koleżanki Skowrońskiej-Dolaty pomyślnie dokończyły grę dzięki postawie środkowy, Miny Popović i Martiny Guiggi (15 i 13 pkt.).

W pozostałych meczach włoskiej ekstraklasy kobiet zabrakło naszych rodaczek w akcji. Katarzyna Skorupa ustąpiła miejsca w wyjściowej szóstce Imoco Volley Conegliano Ofelii Malinov, a w meczowym składzie Motyli z Busto Arsizio nie pojawiła się Agata Witkowska, która ostatnio miała serię średnio udanych występów. Jej rywalka do miejsca w szóstce Ilaria Spirito zaliczyła dobry mecz, ale Unet Yamamay niespodziewanie uległ Sudtirolowi Bolzano 0:3. W kadrze ekipy z Monzy na mecz z Pomi Casalmaggiore (0:3) znalazła się Berenika Tomsia, ale była siatkarka zespołu z Conegliano jeszcze dochodzi do pełnej sprawności.

Wyniki 13. kolejki Serie A kobiet:

Imoco Volley Conegliano - Il Bisonte Firenze 3:1 (25:19, 23:25, 27:25, 25:19)

Saguella Team Monza - Pomi Casalmaggiore 0:3 (23:25, 22:25, 16:25)

Igor Gorgonzola Novara - Metalleghe Sanitars Montichiari 3:2 (20:25, 23:25, 29:27, 25:23, 15:12)

Foppapedretti Bergamo - Savino Del Bene Scandicci 3:1 (25:22, 26:24, 22:25, 25:21)

Unet Yamamay Busto Arsizio - Sudtirol Bolzano 0:3 (22:25, 21:25, 22:25)

Club Italia Crai - Liu-Jo Nordmeccanica Volley Modena 1:3 (17:25, 20:25, 25:0, 23:25)