Belgia: zabójczy duet Sarnecki-Górski, Noliko Maaseik zwycięzcą meczu kolejki

Spośród Polaków występujących w lidze belgijskiej, w 14. kolejce najlepiej spisali się zawodnicy Prefaxisu Menen - Mikołaj Sarnecki i Janusz Górski. Pozostali nie odegrali znaczących ról.

Wiktor Gumiński

Zespół Prefaxisu odniósł spektakularne zwycięstwo w Gandawie, pozwalając rywalom na zdobycie tylko 52 małych punktów i ani razu nie tracąc 20 "oczek" w secie.

Głównym kilerem VDK Gent Heren okazał się Mikołaj Sarnecki, który punktował 16 razy, notując między innymi 52-procentową skuteczność w ataku (11/21, 4 razy zablokowany, 0 błędów) i 4 asy serwisowe. Bardzo dobrze wypadł też jego klubowy kolega Janusz Górski, kończąc mecz z ratio +11 (9/15 w ataku, 72 proc. przyjęcia pozytywnego/22 perfekcyjnego, 2 asy).

W najciekawszym pojedynku kolejki, Lindemans Aalst, z Kamilem Droszyńskim i Adrianem Staszewskim w składzie, przegrał z Noliko Maaseik 0:3. Pierwszy z nich tym razem ani na moment nie zagościł na boisku. Drugi natomiast wyszedł w "szóstce", ale zanotował słaby występ, przede wszystkim w ataku (1/5 - 20 proc.). Mimo całkiem niezłego odbioru (9 prób, 78 proc. poz./33 perf., 1 błąd), po dwóch setach legitymował się jednak ratio -4 i przed trzecią partią został zastąpiony przez Tijmena Laane. Wśród zwycięzców jedynie zadaniowe zmiany dawał Nikodem Wolański.

Okazję do odpoczynku otrzymał natomiast w starciu z Axis Shanks Guibertin Piotr Orczyk, przyjmujący Knacka Roeselare. Mistrzowie Belgii poradzili sobie bez niego doskonale, odprawiając przeciwnika z kwitkiem w zaledwie 58 minut.