LM: świetny drugi set, Zenit Kazań znów lepszy od VfB Friedrichshafen

W spotkaniu 4. kolejki Ligi Mistrzów 2016/2017, rosyjski Zenit Kazań ponownie okazał się lepszy od niemieckiego VfB Friedrichshafen, wygrywając na własnym terenie 3:0 (25:18, 40:38, 25:17).

Tomasz Rosiński
WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa

Zdecydowanym faworytem wtorkowego pojedynku w Kazaniu był oczywiście broniący mistrzowskiego tytułu Zenit, ale siatkarze VfB chcieli pozostawić po sobie dobre wrażenie i podjąć rękawicę z wyżej notowanym rywalem.

Sam początek rywalizacji był wyrównany (7:7), a gospodarze zaczęli budować swoją przewagę po pierwszej przerwie technicznej i wyszli na prowadzenie 15:12. Umiejętnie rozgrywał Aleksander Butko, zaś pewnym punktem swojej drużyny był przyjmujący Wilfredo Leon. Podopieczni Władimira Alekny już nie dali się dogonić, triumfując w inauguracyjnym secie do 18.

Po zmianie stron do frontalnych ataków rzucili się goście, którzy wygrywali 10:7. Trudny do zatrzymania dla rywali był Daniel Malescha i to on niemal w pojedynkę walczył z ekipą z Kazania (16:19). Wydawało się, że zawodnicy prowadzeni przez Vitala Heynena nie zaprzepaszczą swojej szansy, ale świetnym pościgiem przy zagrywce Matthew Andersona popisał się miejscowy klub (23:23). Końcówka okazała się bardzo ciekawa, natomiast więcej zimnej krwi po długiej grze na przewagi zachowali w niej mistrzowie Rosji, którzy zwyciężyli drugą odsłonę 40:38.

Maksym Michajłow oraz spółka byli na fali po wiktorii w poprzednim secie (4:1). Zenit Kazań wyprowadzał skuteczne kontrataki i z każdą kolejną akcją przybliżał się do zdobycia kompletu punktów w tej konfrontacji (15:9). Rosyjska ekipa już spokojnie kontrolowała boiskowe wydarzenia, wygrywając trzecią część potyczki 25:17, a cały mecz 3:0.