Pech nie opuszcza Michała Kubiaka. Kolejna groźna kontuzja Polaka

Dopiero co Michał Kubiak wrócił do gry po listopadowej kontuzji, a znów czeka go dłuższa przerwa w grze dla Panasonic Panthers. W ostatnim meczu ligi japońskiej przeciwko Suntory Sunbirds jego zespół przegrał 1:3, a on doznał groźnego urazu.

Monika Skrzyniarz-Gwizdała
Michał Kubiak Materiały prasowe / Facebook / Klub Miłośników Dzików / Na zdjęciu: Michał Kubiak
Dla Michała Kubiaka tegoroczny sezon przebiega pod znakiem kontuzji. Pod koniec listopada doznał urazu, który wykluczył go na parę tygodni z ligowych wydarzeń, a teraz wiele wskazuje na to, że znów czeka go przerwa.

W meczu 21. kolejki japońskiej V-league drużyna Polaka - Panasonic Panthers mierzyła się z Suntory Sunbirds. Poza pierwszym efektownie wygranym setem, w kolejnych trzech nie potrafiła utrzymać tempa gry i ostatecznie uległa 1:3.

W trzeciej odsłonie, Michał Kubiak podczas jednej z prób bloku na atakującym Suntory, niefortunnie upadł, a dodatkowo stanął na stopę klubowego środkowego. Boisko opuścił z pomocą kolegów. Całe zajście wyglądało groźnie, lecz powagę urazu mają wyjaśnić poniedziałkowe badania.

Ewentualna przerwa Polaka będzie sporo kosztować Pantery. Zespół po mocnym wejściu w sezon, radzi sobie coraz gorzej. Co ciekawe drużyna zaczęła mieć problemy gdy Kubiak doznał pierwszej kontuzji. Wcześniej niepokonani, obecnie mają na swoim koncie 7 porażek, a rezultat 21. kolejki sprawił, że stracili pozycję lidera tabeli.

Czy Panasonic Panthers bez Michała Kubiaka wrócą na pozycję lidera w tabeli V-league?