Belgia: trwa kryzys mistrza, wielki występ Adriana Staszewskiego

Knack Roeselare, aktualny mistrz Belgii, przegrał trzeci ligowy mecz z rzędu. W 16. kolejce uległ 1:3 Lindemansowi Aalst, którego do zwycięstwa poprowadził Adrian Staszewski.

Wiktor Gumiński

26-letni przyjmujący Lindemansu zanotował najlepszy występ w sezonie. Staszewski dotychczas spisywał się w kratkę, ale w Roeselare zademonstrował pełnię swoich możliwości. Został najlepiej punktującym swojego zespołu (19 pkt), imponował skutecznością w ataku (14/18 - 78 procent), znakomicie blokował (4 pkt) i prezentował wysoką jakość w przyjęciu (23 próby, 57 proc. pozytywnego/26 perfekcyjnego, 1 błąd).

Jego kolega z zespołu, rozgrywający Kamil Droszyński, pojawił się na boisku tylko raz, dając zmianę zadaniową w trzecim secie.

Po drugiej stronie siatki spotkanie na ławce rozpoczął również Piotr Orczyk, jednakże, w związku z niekorzystnym obrotem spraw dla jego ekipy, wszedł do gry od początku trzeciego seta. Nie odmienił jednak losów spotkania. Wywalczył jedynie 3 punkty, mając duże kłopoty ze skończeniem akcji ofensywnej (3/12 - 25 proc.). Pokazał się natomiast z dobrej strony w odbiorze (14 prób, 86 proc. poz./36 perf., 1 błąd).

Kolejny raz pozytywnie zaprezentowali się natomiast Mikołaj Sarnecki i Janusz Górski, reprezentujący barwy Prefaxisu Menen. Pierwszy z nich uzyskał, w wygranym 3:1 starciu z Volley Haasrode Leuven, 21 "oczek", notując 54-procentową skuteczność w ataku (20/37). Drugi natomiast dołożył 17 punktów (14/29 w ataku, 1 blok, 2 asy) oraz pewnie spisywał się w przyjęciu (14 prób, 57 proc. poz./38 perf., 0 błędów).

Kilka krótkich szans na pokazanie się otrzymał ponadto Nikodem Wolański, rozgrywający Noliko Maaseik. Jego drużyna pokonała na wyjeździe 3:1 Topvolley Callant Antwerpia, a Polak w każdym z setów wchodził na boisko w ramach taktycznej roszady.