Legionovia - Polski Cukier Muszynianka: szybki mecz w Legionowie

W zaległym meczu 15. kolejki Orlen Ligi Legionovia Legionowo przegrała przed własną publicznością z Polskim Cukrem Muszynianką Muszyna 0:3. MVP spotkania wybrano Marinę Cvetanovic.

Łukasz Witczyk
WP SportoweFakty / Justyna Serafin

Oba zespoły potrzebowały punktów niczym ryba wody. W lepszej sytuacji był Polski Cukier Muszynianka Muszyna, który z dorobkiem 20 punktów zajmował dziewiątą pozycję. Z kolei Legionovia Legionowo miała na swoim koncie 15 "oczek" i zajmowała dwunastą lokatę.

Lepiej mecz rozpoczęły przyjezdne. W pierwszej partii szybko wywalczyły sobie kilka "oczek" przewagi. Gospodynie nie były w stanie przeciwstawić się dobrze grającym siatkarkom z Muszyny. Dodajmy, że w podstawowym składzie Muszynianki zabrakło Anny Grejman, która właśnie w Legionowie miała wrócić do gry po pięciomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją.

Muszynianki kontrolowały przebieg pierwszego seta i wykorzystywały błędy popełniane przez młode legionowianki. Ostatecznie wygrały inauguracyjną partię do 18. Wydawało się, że wysoka porażka podziałała na gospodynie jak kubeł zimnej wody. Drugą partię Legionovia rozpoczęła od prowadzenia 5:1. Jednak podopieczne Roberta Strzałkowskiego szybko straciły tę zaliczkę, po chwili na tablicy wyników było już 10:9 dla Polskiego Cukru Muszynianki.

Po emocjonującej i pełnej zwrotów akcji grze z wygranej w drugim secie cieszyć mogły się Mineralne. Utrzymały one nerwy na wodzy i wykorzystały swoje doświadczenie w decydujących momentach. Dzięki temu na 10-minutową przerwę schodziły prowadząc 2:0.

Po powrocie na boisko zespół gości wręcz zmiótł gospodynie z parkietu. Seria Mariny Cvetanovic na zagrywce pozwoliła przyjezdnym objąć prowadzenie 9:2. Tak fatalny początek miał wpływ na dalszą grę Legionovii w trzeciej odsłonie. Gospodynie walczyły o to, by zdobyć w tej partii 10 punktów i ostatecznie zdołały ugrać właśnie tyle "oczek". Tym samym po meczu trwającym 77 minut Mineralne odniosły dziewiąte zwycięstwo w sezonie.