Tauron MKS - Impel: siła tkwi w dokładności. Ważny triumf wrocławianek

W meczu 19. kolejki Orlen Ligi Tauron MKS Dąbrowa Górnicza podejmował Impel Wrocław. Emocji nie zabrakło, zwycięzcę wyłonił dopiero tie-break, w którym lepiej spisały się Impelki.

Olga Krzysztofik
siatkarki Impela Wrocław WP SportoweFakty / Rafał Soboń / Na zdjęciu: siatkarki Impela Wrocław
Wrocławianki nie zaczęły dobrze tego spotkania, w ich grze brakowało zdecydowania. Na tej sytuacji korzystały gospodynie, które akcja po akcji nabierały rozpędu. Przy stanie 11:5 Marek Solarewicz wykorzystał już drugi czas. Za to grą MKS-u efektownie kierowała Kathleen Weiss, co tylko ułatwiało jej koleżankom zdobywanie punktów. Przez moment wydawało się, że będzie jeszcze ciekawie w tym secie, ale podopieczne Juana Manuela Serramalery udanie odparły napór przeciwniczek.

Bardzo szybko Impelki udowodniły, że pierwszy set w ich wykonaniu był tylko wypadkiem przy pracy. Ich grę cechowała pewność siebie i skuteczność. Konsekwentnie zmierzały do zwycięstwa niczym czołg. Ostatecznie rozbiły gospodynie do 11!

Po dziesięciominutowej przerwie gra była znacznie mniej jednostronna. Impel był drużyną, a w MKS-ie ostoją była Helena Horka. Czeszka dwoiła się, by utrzymać zespół przy życiu. Impelki odrobiły skromne straty, doprowadzając do arcyciekawej końcówki. Wynik był na styku, a w końcówkę rozstrzygnął atak - skuteczne uderzenia Horki i Tamary Kaliszuk.

Wrocławianki miały mocne postanowienie wywalczenia tie-breaka. Szybko chciały osiągnąć dużą przewagę, lecz przeszkadzała im w tym Horka. Jednak z czasem przyjezdne powiększały swoje prowadzenie, korzystając również z błędów przeciwniczek. Zwycięstwo przypieczętowała ze środka Monika Ptak.

Tie-break był idealnym zwieńczeniem pojedynku - emocjonujący, zacięty, a o wygranej zadecydowały detale. Głównymi armatami były Katarzyna Konieczna, Helena Horka i Tamara Kaliszuk. Ostatecznie Zagłębianki nie wytrzymały presji i popełniły więcej błędów niż rywalki - mecz zakończył autowy atak Kaliszuk.