Legionovia Legionowo - Atom Trefl Sopot: w bitwie na młodość lepsze sopocianki

W meczu 19. kolejki Orlen Ligi siatkarki Legionovii Legionowo przegrały we własnej hali z Atomem Treflem Sopot 2:3. Najlepszą zawodniczką spotkania wybrana została Beata Mielczarek.

Natalia Witczyk
Iza Zgrzywa WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa

Pojedynek najmłodszych drużyn w Orlen Lidze od początku miał bardzo dynamiczny przebieg. Raz jedna raz druga drużyna osiągała przewagę, by po chwili bardzo łatwo ją roztrwonić. Najbardziej widoczną siatkarką na boisku w premierowej odsłonie była bez wątpliwości Monika Bociek. Atakująca nie tylko świetnie prezentowała się na siatce, ale również siała spustoszenie w polu serwisowym. Między innymi dzięki jej dyspozycji Legionovia Legionowo zdołała przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając do 23.

Widać było, że minimalna porażka w pierwszym secie podrażniła Atomówki. Zespół z Sopotu z akcji na akcję powiększał swoje prowadzenie. Pomimo lepszej organizacji w bloku, legionowianki nie były w stanie same wyprowadzać skutecznych akcji na siatce. Natalia Gajewska, rozgrywająca Atomu Trefla Sopot miała spoty wachlarz możliwości, a najskuteczniej ataki kończyła Magdalena Damaske. Pięć "oczek" przewagi wystarczyło na spokojną grę w końcówce. Po dobrej grze przyjezdne zdołały doprowadzić w meczu do wyrównania (20:25).

Dziesięciominutowa przerwa pozwoliła obydwu zespołom na uspokojenie nieco swoich nerwów. W pierwszych dwóch setach na boisku nie obyło się bez kontrowersji. Jednak w trzeciej partii walka rozgorzała na dobre. Minimalne przewagi zostawały niemal natychmiast odrabiane. Wyrównana gra punkt za punkt utrzymywała się aż do stanu 22:22. Od tego momentu akcje na swoją korzyść kończyły tylko gospodynie, które zwyciężyły po ataku Eweliny Mikołajewskiej (25:22).

Po przegranej trzeciej odsłonie siatkarki Atomu Trefla Sopot stanęły pod ścianą i za wszelką cenę musiały sporo zaryzykować, aby przedłużyć swoje szanse w tym spotkaniu. Postawienie wszystko na jedną kartę zdecydowanie się opłaciło. Sopocianki zdominowały swoje przeciwniczki we wszystkich elementach, a to poskutkowało aż dziewięcioma punktami przewagi. Dopiero w końcówce zawodniczki Legionovii Legionowo starały się odrobić stratę. Pomimo usilnych starań, to podopieczne Piotra Mateli wygrały do 20.

Atomówki kontynuowały swoją dobrą grę również w tie-breaku. Nawet w momencie, kiedy w ich szeregach zabrakło Beaty Mielczarek, która w poprzednim secie doznała nieprzyjemnego urazu. Zastąpiła ją Monika Fedusio i od razu skutecznie wkomponowała się w zespół. Przyjezdne przez całą piątą partię uciekały rywalkom, punktując przede wszystkim na siatce. Atakiem Magdaleny Damaske sopocianki przypieczętowały swoje zwycięstwo w Legionowie (8:15).

Legionovia Legionowo - Atom Trefl Sopot 2:3 (25:23, 20:25, 25:22, 20:25, 8:15)

Legionovia: Rasińska, Mikołajewska, Chojnacka, Połeć, Grabka, Bociek, Adamek (libero) oraz Korabiec (libero), Grzelak, Bączyńska, Alagierska, Pacak, Wawrzyniak.

Atom Trefl: Mielczarek, Skorupa, Damaske, Goliat, Łukasik J, Gajewska, Kulig (libero) oraz Łukasik M, Fedusio.

MVP: Beata Mielczarek (Atom Trefl)