Turcja: różne koleje losu Elżbiety Skowrońskiej

Polskiej przyjmującej, która niedawno wróciła do gry w tureckiej ekstraklasie, na razie brakuje stabilności... co nie zawsze przekłada się na wyniki jej zespołu, Idmanocagi.

Michał Kaczmarczyk

Elżbieta Skowrońska, która niedawno rozgrywała swój trzeci mecz w obecnym sezonie Vestel Venus Sultanlar Ligi, nie zaliczył starcia przeciwko swojej byłej ekipie do udanych. Gdyby nie dwa bloki i dwie punktowe zagrywki, licznik Polki zatrzymałby się na ledwie czterech "oczkach" (4/22 w ataku, 4 błędy i 3 zablokowane akcje). Zasługą "Elży" było z pewnością utrzymanie przyjęcia w zespole wraz z Guler Birgul (40 proc. przyjęcia pozytywnego i 27 perfekcyjnego u Polki), dzięki czemu Idmanocagi mogło wygrać za trzy punkty i utrzymać dziesiątą lokatę w tabeli.

Co ciekawe, w swoim poprzednim meczu Skowrońska była zdecydowanie najlepszą siatkarką swojego zespołu, ale to nie pomogło Idmanocagi w ugraniu choćby seta przeciwko słynnemu Fenerbahce. Żółte Anioły ze Stambułu wygrały pewnie 3:0 (w setach do 12, 16 i 21), zaś nasza rodaczka jako jedyna w swojej ekipie i przestraszyła się niedawnego rywala Taurona MKS-u Dąbrowa Górnicza w Lidze Mistrzyń i zdobyła aż 14 punktów (61 proc. w ofensywie).

Przypomnijmy, że w tym sezonie Elżbieta Skowrońska reprezentowała do stycznia tego roku barwy Club Voleibol Tenerife, drugoligowego zespołu z Hiszpanii, natomiast niedawno do byłej siatkarki Cannakale i Salihli rękę wyciągnęło Idmanocagi z Rosjanką Anną Matienko w składzie.

Wyniki 16. kolejki tureckiej ekstraklasy siatkarek:

Idmanocagi - Çanakkale Belediyesi 3:1 (25:19, 25:17, 20:25, 25:18)

Besiktas - VakifBank Stambuł 0:3 (28:30, 12:25, 14:25)

Sariyer - Galatasaray Stambuł 0:3 (22:25, 22:25, 17:25)

Eczacibasi Vitra Stambuł - Halkbank 3:1 (26:24, 22:25, 25:19, 25:18)

Nilufer - Seramiksan 2:3 (27:25, 32:30, 22:25, 23:25, 8:15)

Fenerbahce SK Stambuł - Bursa BBSK 3:0 (25:22, 25:17, 31:29)

Juve zwycięża, dublet Higuaina. Zobacz skrót meczu Cagliari Calcio - Juventus Turyn [ZDJĘCIA ELEVEN]

Jak oceniasz decyzję Elżbiety Skowrońskiej o zmianie klubu?