Legionovia - KSZO: zwyciężyć i uciekać z dołu tabeli

Walcząca z wieloma przeciwnościami drużyna Legionovii Legionowo podejmie w niedzielę KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Nagrodą dla zwycięzcy będzie przynajmniej chwila wytchnienia w walce o utrzymanie w Orlen Lidze.

Krzysztof Sędzicki
WP SportoweFakty / Justyna Serafin

Legionowianki plasują się na przedostatnim, trzynastym miejscu w tabeli. Spośród sześciu ostatnich meczów udało im się wygrać zaledwie jeden. Przed tygodniem drużyna z Mazowsza uległa u siebie Atomowi Treflowi Sopot 2:3, zaś w minionej kolejce w Rzeszowie przegrała z Developresem SkyRes 0:3.

Zespół boryka się z problemami kadrowymi przede wszystkim na przyjęciu. Kontuzji nabawiła się Aleksandra Rasińska, zaś Klaudia Grzelak nie jest w pełni gotowa do gry. W składzie nie ma też Agaty Skiby, która rozwiązała kontrakt z klubem i przeniosła się do Turcji. Z kolei sztab szkoleniowy zasilił Maciej Bartodziejski, który rozpoczynał bieżący sezon jako pierwszy trener ŁKS-u Commercecon Łódź.

Legionovia znajduje się obecnie w dość intensywnym okresie pod kątem liczby rozgrywanych meczów. Praktycznie przez cały luty mają po dwa dni meczowe w tygodniu. To efekt przełożenia trzech spotkań z początku stycznia. Wciąż jeszcze ekipa spod Warszawy ma dwa zaległe mecze.

Siatkarki KSZO przyjeżdżają na Mazowsze w bardzo dobrych nastrojach, bo w środę zwyciężyły po tie-breaku z Pałacem Bydgoszcz. Kilka dni wcześniej podopieczne Dariusza Parkitnego, również w pięciu setach, pokonały Eneę PTPS Piła. Te wygrane wywindowały ostrowczanki na dziesiątą pozycję w tabeli Orlen Ligi.

- Trzeba brać pod uwagę, że dużo zespołów jest blisko siebie. Jeden mecz wygrany za trzy punkty może wiele zmienić. Walka jest o życie i zdajemy sobie z tego sprawę. Tak naprawdę głowa będzie spokojna, jak zrobimy swoje miejsce, przybijemy piątki i powiemy sobie, że spełniliśmy się w tym sezonie. Do tego zmierzamy - mówił szkoleniowiec drużyny z Ostrowca Świętokrzyskiego.

W spotkaniu pierwszej rundy rozgrywanym pod koniec listopada zwyciężyły pomarańczowo-czarne, choć dopiero po pięciu setach walki. Niewykluczone, że do seta prawdy dojdzie również w niedzielę w Arenie Legionowo, bo Legionovia w tym sezonie rozegrała w lidze sześć tie-breaków, zaś KSZO o jeden więcej.

Legionovia Legionowo - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski / niedziela, 19.02.2017 r., godz. 17:00

Kto wygra niedzielne starcie w Arenie Legionowo?