Liga brazylijska: hit kolejki okazał się kitem

W 18. kolejce ligi brazylijskiej mecz, który miał być hitem, zawiódł. Funvic Taubate nadspodziewanie łatwo pokonało SESI-SP z mistrzami olimpijskimi w składzie.

Anna Bagińska

W siedemnastej kolejce ligi brazylijskiej cztery czołowe drużyny pewnie wygrywały swoje mecze. Sada Cruzeiro, SESI-SP i Brasil Kirin zmierzyły się z drużynami z dołu tabeli i w tych starciach żadna nie straciła seta. Jedynie Taubate Funvic przegrało jedną partię, ale grało z zajmującym piąte miejsce Montes Claros Volei. W wygranej na pewno pomogły tutaj 22 punkty zdobyte przez Wallace'a De Souzę, jednego z dwóch najlepiej punktujących zawodników kolejki.

Wydarzeniem ostatniego weekendu na pewno był mecz na szczycie pomiędzy SESI-SP i Funvic Taubate. Jednak samo spotkanie zawiodło jeżeli chodzi o poziom emocji, bo Wallace i jego koledzy wygrali gładko w trzech setach. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Raphael Vieira de Oliveira, który poprowadził swoją ekipę do wygranej. Natomiast nie było to dobre spotkanie Bruno Rezende, który od trzeciego seta nawet nie pojawił się już na boisku.

Wyniki 17. kolejki ligi brazylijskiej:

Sao Bernardo - SESI Sao Paulo 0:3 (23:25, 20:25, 19:25)
Minas Tenis Clube - Sada Cruizero 0:3 (23:25, 22:25, 10:25)
Lebes Gedore Canoas - JF Volei 0:3 (23:25, 26:28, 22:25)
Copel Telecom Maringa Volei - Caramuru Volei/Castro 3:1 (26:28, 25:21, 25:20, 25:23)
Bento Volei Isabela - Brasil Kirin/Campinas 0:3 (16:25, 22:25, 22:25)
Montes Claros Volei - Funvic Taubate 1:3 (20:25, 25:21, 23:25, 21:25)

Wyniki 18. kolejki ligi brazylijskiej:

Sao Bernardo Volei - Copel Telecom Maringa Volei 3:2 (17:25, 21:25, 25:21, 25:22, 15:13)
Sada Cruzeiro - Bento Volei Isabela 3:0 (25:18, 25:18, 25:17)
JF Volei - Minas Tenis Clube 3:2 (33:31, 16:25, 25:19, 19:25, 15:10)
Funvic Taubate - SESI SP 3:0 (25:21, 25:17, 25:22)
Caramuru Volei/Castro - Lebes Gedore Canoas 0:3 (21:25, 18:25, 22:25)
Volei Brasil Kirin - Montes Claros Volei 3:2 (18:25, 25:22, 25:16, 21:25, 15:9)

6. JF Volei 18 10-8 37:34 27
7. Minas Tenis Clube 18 8-10 34:40 23
8. Lebes Gedore Canoas 18 6-12 28:41 20
9. Bento Volei Isabela 18 5-13 22:42 15
10. Copel Telecom Maringa Volei 18 4-14 21:47 12
11. Sao Bernardo Volei 18 4-14 19:48 12
12. Caramuru Volei/Castro 18 1-17 10:52 5

Czy Bruno Rezende to obecnie najlepszy rozgrywający na świecie?