LM: premierowe zwycięstwo CS Alba Blaj

CS Alba Blaj w 5. kolejce Ligi Mistrzyń pokonała Dynamo Krasnodar 3:0 i odniosła pierwsze zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach.

Dominika Pawlik

Wtorkowe spotkanie nie miało już wpływu na awans do fazy play-off, bowiem obie ekipy tę szansę już straciły. Drużyna z Rumunii wciąż nie miała na swoim koncie ani jednego zwycięstwa, a jedynym rywalem w zasięgu był właśnie trapiony problemami Dynamo Krasnodar.

Faworytkami były jednak gospodynie, nie zaczęły jednak spotkania najlepiej. Rumunki odskoczyły na 3:8, a do następnej regulaminowej przerwy przewaga wzrosła z trzech do sześciu punktów. Rumunki pewnie wygrały pierwszą odsłonę.

Do powtórki doszło w kolejnej partii. Choć Natalia Małych starała się dotrzymać kroku rywalkom, była osamotniona w ofensywie. Trener Krasnodaru wypuścił na parkiet zmienniczki, ale na niewiele się to zdało, nie do zatrzymania była Adina Salaoru.

Początkowo wydawało się, że Dynamo Krasnodar zdoła prowadzić wyrównaną walkę w trzecim secie. Szybko jednak Alba zbudowała przewagę i znów nie było czego zbierać. Rumunki sięgnęły po pierwszą wygraną w rozgrywkach Ligi Mistrzyń.

Dynamo okazało się lepsze w przekroju całego meczu w bloku (10:6), ale miało słabszą skuteczność w ataku, mniej asów serwisowych i nieco słabsze przyjęcie. Rosyjskie siatkarki popełniły 22 błędy, a przeciwniczki o połowę mniej.

Dynamo Krasnodar - CS Volei Alba Blaj 0:3 (18:25, 18:25, 17:25)

Dynamo: Gendel, Czaplina, Nikołajewa, Serbina, Małych, Samoilenko, Tretiakowa (libero) oraz Koszkarowa, Surcewa, Tuszowa

Alba: Salaoru, Ninković, Rodrigues de Almeida, Antonijević, Markewicz, Onyejekwe, Vujović (libero)