Niemcy: wysokie porażki zespołów Polaków, Sławomir Jungiewicz znów liderem

Dobra postawa Sławomira Jungiewicza nie uchroniła TV Ingersoll Bühl od przegranej 0:3 z TSV Herrsching. Porażkę poniósł również Solingen Volleys, w którym występuje Alan Wasilewski.

Wiktor Gumiński
Materiały prasowe / TW Buhl

Przegrana TV Ingersoll sprawiła, że spadł on z 6. na 7. miejsce w tabeli Bundesligi, właśnie kosztem TSV Herrsching. Choć siatkarze z Bühl nie wywalczyli nawet seta, nie można powiedzieć, by oddali mecz bez walki. Dwie z trzech partii rozstrzygnęły się bowiem po zaciętej rywalizacji na przewagi.

Jungiewicz zakończył zawody z dorobkiem 17 punktów. Skończył 15 ataków (50 procent skuteczności, 2 razy zablokowany, 3 błędy), wykonał 1 blok i posłał 1 asa serwisowego. Jego ratio wyniosło +7.

Nic do powiedzenia w starciu z Berlin Recycling Volleys nie miał natomiast, zamykający ligową tabelę, Solingen Volleys. Ekipa Alana Wasilewskiego w niespełna 80 minut przegrała 0:3, a polski środkowy indywidualnie również nie zanotował udanego występu.

W całym spotkaniu wywalczył jedynie 2 "oczka", zmagając się przede wszystkim z niemocą ofensywną. Skończył tylko 1 z 7 otrzymanych wystaw (14 proc.). Obok tego wykonał 1 skuteczny blok.

TSV Herrsching - TV Ingersoll Bühl 3:0 (27:25, 25:15, 35:33)

Solingen Volleys - Berlin Recycling Volleys 0:3 (20:25, 23:25, 18:25)