Liga Mistrzyń: awans Eczacibasi Vitry Stambuł. Na pewno wyprzedzi Chemika

Siatkarki Eczacibasi Vitry Stambuł wygrały 3:1 z Dresdner SC i są pewne awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzyń. Niezależnie od wyniku meczu Chemika Police będą mieć lepszy bilans od niego.

W poprzedniej kolejce awans zagwarantował sobie VakifBank Stambuł, który odniósł komplet zwycięstw w fazie grupowej. Bardziej omylna była druga drużyna znad Bosforu Eczacibasi Vitra Stambuł, przez co potrzebowała jeszcze jednego kompletu punktów. Szczęśliwie miała w perspektywie mecz u siebie z ostatnim w grupie SC Dresdner.

Pierwszego seta Eczacibasi wygrało 25:15. Maja Ognjenović oraz Tijana Bosković wywarły na rywalkach presję zagrywkami. Była siatkarka Chemika Police wprowadziła piłkę do gry osiem razy, a atakująca siedem. Dresdner SC miał 30 procent pozytywnego przyjęcia.

Przyjezdne potrafiły zasiać ziarno niepewności w Stambule. Drugi set należał do nich, a im lepiej wyglądała ich gra, tym bardziej trzęsły się dłonie siatkarek Eczacibasi. Przez to popełniły nawet błąd podwójnego odbicia. Dresdner SC zwyciężył 25:19 i także w trzecim secie był równorzędnym rywalem dla faworytek.

Ta runda rozstrzygnęła się na finiszu, a kluczowe okazały się sprytne ataki Bosković. Po wygraniu trzeciego seta 25:22 Turczynki poszły za ciosem i w czwartym potwierdziły swoją wyższość. Najlepiej punktującą siatkarką Eczacibasi była Tatiana Koszeliewa.

Wynik 3:1 zapewnił drużynie ze Stambułu awans z drugiego miejsca w grupie. Z 13 punktami na koncie nie da się wyprzedzić ani Azerrail Baku, ani nikomu z grupy Chemika Police.

W drugim meczu VakifBank wygrał 3:1 z Urałoczką Jekaterynburg.

Eczacibasi Vitra Stambuł - SC Dresdner 3:1 (25:15, 19:25, 25:22, 25:18)

Eczacibasi: Ognjenović (3), Koszeliewa (21), Larson (13), Adams (7), Kilicli (3), Bosković (19), Kuzubasioglu (libero) oraz Sebnem Akoz, Ozdemir, Demir Gulen (2), Daher Pallesi (libero)

Dresdner: Smutna (1), Strumilo (6), Rolfzen (12), Purchartova (4), Johnson (14), McMahon (18), Courtois (libero) oraz Apitz (2), Schwabe (1), Cross

Urałoczka Jekaterynburg - VakifBank Stambuł 1:3 (19:25, 27:25, 20:25, 18:25)

Urałoczka: Szarszakowa (1), Parubets (17), Kurilo (5), Bebeszina (5), Irisowa (5), Klimets (11), Karpol (libero) oraz Safonowa (3)

VakifBank: Aydemir Akyol (1), Zhu (9), Kirdar (11), Rasić (15), Akman Caliskan (11), Sloetjes (12), Orge (libero) oraz Hill (4), Ozbay