LM: Dukla zatrzymana. Rzeszowska ściana nie do przebicia

Asseco Resovia Rzeszów pokonała Duklę Liberec 3:1 w ostatnim meczu rundy grupowej Ligi Mistrzów. Podopieczni Andrzeja Kowala wygrywając zapewnili sobie awans do fazy play-off europejskich pucharów.

Katarzyna Smelik
Asseco Resovia Rzeszów WP SportoweFakty / Karol Słomka / Asseco Resovia Rzeszów

Asseco Resovia aż do ostatniego pojedynku rundy grupowej nie była pewna swojego dalszego udziału w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Zwycięstwo z Duklą zagwarantowało im trzecią lokatę oraz awans do fazy play-off. W dalszych etapach biorą bowiem udział po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz trzy zespoły z trzecich miejsc mające najlepszy bilans.

Czesi do Rzeszowa przyjechali nie mając już nic do stracenia. Swobodna gra gości pozwoliła im na zwycięstwo w pierwszym secie. W dalszych odsłonach spotkania to gospodarze przejęli inicjatywę. Dominowali przede wszystkim w ofensywie, utrzymując 54 proc. skuteczność. Siatkarze z Liberca skończyli tylko 44 ze 106 piłek, popełniając jednak mniej błędów.

Najmocniejszą stroną Pasów był blok. Rzeszowianie przez całą potyczkę aż dwanaście razy zatrzymali swoich przeciwników na siatce. W trzecim secie zgotowali rywalom festiwal bloków, zdobywając w jednym ustawieniu aż pięć punktów tym elementem. Prym wiódł Marcin Możdżonek, który pięciokrotnie uniemożliwił Czechom skończenie ataków.

Siatkarze znad Wisłoka mogli poszczycić się także lepszą zagrywką. Popełniali mniej błędów, a przy tym zapisali na swoje konto więcej asów. Znakomicie dysponowany w polu serwisowym był Jochen Schoeps, który zza linii 9. metra posłał 4 piłki bezpośrednio w boisko rywala.

W rzeszowskim kolektywie najwięcej "oczek" zdobył Jochen Schoeps (19), który atakował z 52 proc. efektywnością. Następni w kolejności byli John Perrin (17) oraz Thibault Rossard (16). Dla Dukli najwięcej punktów wywalczył Jan Galabov (14).