Pałac Bydgoszcz - Budowlani Toruń: nie było niespodzianki. Szesnasta porażka Pałacu

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Justyna Serafin /
WP SportoweFakty / Justyna Serafin /

Siatkarki Pałacu Bydgoszcz nie potrafią przełamać niemocy trapiącej zespół. Ekipa znad Brdy w sobotni wieczór przegrała derbowe starcie po raz drugi w sezonie. Tym razem emocji było jednak zdecydowanie więcej niż przed kilkoma miesiącami.

Dla siatkarek bydgoskiego Pałacu derbowe starcie było meczem długo wyczekiwanym. Ekipa znad Brdy po niespodziewanej porażce przed kilkoma miesiącami w grodzie Kopernika, zupełnie zatraciła formę. Od tamtego czasu podopieczne Adama Grabowskiego jeszcze nie wygrały. Chęć rewanżu była więc ogromna.

Spotkanie rozpoczęło się od wymiany ciosów, ale błędy Joanny Kuligowskiej i Eweliny Krzywickiej w ataku sprawiły, że przyjezdne szybko wypracowały sobie kilkupunktową przewagę (10:6). Po stronie miejscowych szwankowało także przyjęcie, co dodatkowo utrudniało rozgrywanie akcji Marlenie Pleśnierowicz. Takich kłopotów nie miały torunianki. Wśród Budowlanych dominowały spokój i koncentracja. Przyjezdnym co prawda przytrafiały się proste błędy, ale nie miały one wpływu na przebieg seta (16:11). Tym bardziej, ze na skrzydłach nie do zatrzymania były Marina Paulava i Patrycja Polak. Nadzieje miejscowych kibiców ożyły tylko na chwilę, po serii udanych ataków w wykonaniu Małgorzaty Śmieszek. Ostatnie słowo należało jednak do przyjezdnych, które bezwzględnie wykorzystały błędy bydgoszczanek w ataku.

Początek drugiego seta to zdecydowana ofensywa miejscowych, które zaskoczyły rywalki skutecznym blokiem. Rolę lidera z powodzeniem wzięła na swoje barki Natalia Krawulska, dzięki czemu miejscowe zdołały odskoczyć na kilka punktów (8:2). Trener Nicola Vettori szukał odpowiedniego ustawienia, desygnując do gry Gabrielę Jasińską i Ewę Bimkiewicz, jednak inicjatywa w dalszym ciągu pozostawała po stronie miejscowych (13:7), które mogły liczyć na skuteczność w ofensywie Eweliny Krzywickiej. Dobrą zagrywkę dorzuciły Marlena Pleśnierowicz i Natalia Krawulska, dzięki czemu podopieczne Adama Grabowskiego mogły na dziesięciominutową przerwę udać się w nieco lepszych nastrojach.

Chwila odpoczynku źle wpłynęła na torunianki, które na początku trzeciej odsłony zepsuły sporo zagrywek, oddając rywalkom punkty bez walki. W dużej mierze, właśnie dzięki temu Pałacanki zdołały odskoczyć (8:4). Torunianki odrobiły jednak straty, wykorzystując dobrą grę blokiem. Błędy miejscowych w ataku pozwoliły natomiast drużynie z grodu Kopernika przejąć inicjatywę i wyjść na prowadzenie (15:11). Adam Grabowski starał się tchnąć w swój zespół ducha walki dokonując zmian. Wejście na plac gry Pauliny Bałdygi i zmagającej się od dłuższego czasu z kontuzją barku Magdy Jagodzińskiej na niewiele się  zdały (15:19). Po powrocie na boisko Natalia Krawulska robiła co mogła, aby poderwać swój zespół do walki, jednak bezskutecznie. Kolejny raz miejscowe pogrążyły błędy własne.

Czwarta odsłona była pokazem bezradności miejscowych. Na potęgę w ataku myliły się Natali Krawulska i Ewelina Krzywicka, oddając w ten sposób punkty rywalkom. Zdenerwowany Adam Grabowski już przy stanie 2:8 wykorzystał drugą przerwę na żądanie. Po powrocie na plac gry niewiele się zmieniło. Pałacanki nieco rzadziej się myliły, ale stroną dominującą pozostawały przyjezdne. Dopiero pi kilku nieudanych zbiciach w wykonaniu Mariny Paulavy i Patrycji Polak gospodynie zmniejszyły dystans (10:12). Na chwilę, bowiem po serii zagrywek w wykonaniu Marty Wójcik zespół znad Wisły odbudował bezpieczną przewagę (16:10). W końcówce seta mylić się w ataku zaczęły Rebecca Pavan i Patrycja Polak, ożywiając nadzieje miejscowych na doprowadzenie do tie-breaka. Ostatnie słowo należało jednak do przyjezdnych, które po raz drugi w sezonie zgarnęły pełną pule w meczu derbowym. [event_poll=72611] Pałac Bydgoszcz - Giacomini Budowlani Toruń 1:3 (19:25, 25:16, 20:25, 23:25)

Pałac: Misiuna, Krawulska, Kuligowska, Pleśnierowicz, Krzywicka, Śmieszek, Nowakowska (libero) oraz Bałdyga, Jagodzińska, Ziółkowska

Budowlani: Wojcieska, Paulava, Polak, Wójcik, Ryznar, Pavan, Martinez Franchi (libero) oraz Jasińska, Bimkiewicz, Nowak, Lewandowska

MVP: Marta Wójcik (Giacomini Budowlani Toruń)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy wynik meczu można uznać za niespodziankę?