Puchar CEV: bombardierka Grobelna nie wystarczyła

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź przegrały 1:3 pierwszy mecz 1/4 finału Pucharu CEV z Galatasaray Stambuł. Problemem zespołu Błażeja Krzyształowicza była tego dnia gra w defensywie.

Marcin Olczyk
WP SportoweFakty / Justyna Serafin

Chociaż pierwsze minuty meczu z w Stambule nie zapowiadały tak bolesnej porażki, łodzianki ostatecznie wyraźnie przegrały z Galatasarayem, ustępując rywalkom w każdym elemencie gry. Całe nieszczęście przyjezdnych rozpoczynało się tego dnia od niepewnego przyjęcia. Utrudniało to Grot Budowlanym wyprowadzanie własnych ataków, nie tylko wpływając na zdolność do kończenia własnych akcji, ale też dając skutecznym rywalkom okazje do kontr.

Jakby tego było mało, z powodów zdrowotnych w środowym meczu wystąpić nie mogła Gabriela Polańska. W konsekwencji łodzianki pozbawione były swojej najsilniejszej od dawna broni, czyli szczelnego, zgranego bloku i w ten sposób powstrzymały w Turcji rywalki tylko czterokrotnie. Drużyna przeciwna blokiem zdobyła zaś aż 12 oczek.

Najmocniejszym punktem Grot Budowlanych była w pierwszym meczu ćwierćfinału Pucharu CEV Kaja Grobelna. Belgijka polskiego pochodzenia zdobyła w Stambule 24 punkty, kończąc 21 z 43 ataków. Zepsuła przy tym tylko trzy zbicia i dwukrotnie dała się zablokować. Ustrzeliła również dwa oczka zagrywką, marnując tylko jeden serwis. Znakomita postawa utalentowanej atakującej nie wystarczyła jednak na więcej niż jeden wygrany tego dnia set.

"Galatę" do zwycięstwa poprowadził duet skrzydłowych: Nadia Centoni (19) i Seda Aslanyurek (18), które nie tylko zdobyły dla swojego zespołu najwięcej punktów, ale też popełniały bardzo mało błędów. Trudno jednak było tego dnia wskazać jakąkolwiek słabość ekipy znad Bosforu.