MKS - ONICO AZS Politechnika: kolejny triumf warszawskiej ekipy pod wodzą Pawła Zagumnego

W spotkaniu 27. kolejki PlusLigi 2016/2017, ONICO AZS Politechnika Warszawska w czterech setach ograła na wyjeździe MKS Będzin.

Tomasz Rosiński
WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa
Zespół z Warszawy przystępował do sobotniego pojedynku podbudowany zwycięstwem z Cerrad Czarnymi Radom. Natomiast będzinianie chcieli przedłużyć swoją dobrą passę do czterech wygranych z rzędu, co im się nie udało.

Lepiej konfrontacja rozpoczęła się dla będzinian, którzy wyszli na prowadzenie 9:7 za sprawą brazylijskiego atakujące Rafaela Rodriguesa Araujo. Z czasem do głosu coraz bardziej dochodzili goście, a do walki poderwał ich przyjmujący Bartosz Kwolek (13:13). Po pewnym czasie znów dał o sobie Araujo, po którego serwisach MKS wygrywał 20:17. To nie podłamało AZS-u i ostatecznie doszło do emocjonującego finiszu, który lepiej rozegrali Inżynierowie, zwyciężając pierwszą partię do 23.

W kolejnej odsłonie Politechnika nie zamierzała zwalniać tempa, lecz zespół z Będzina ani myślał, żeby odpuszczać (9:10). Dobrze na środku siatki współpracowali Paweł Zagumny i Andrzej Wrona, który to był trudny do zatrzymania dla rywali. Ponadto miejscowi siatkarze popełniali coraz więcej błędów własnych, co skrzętnie wykorzystywali przyjezdni, obejmując prowadzenie 17:14. Na boisku brylował Kwolek, zaś podopieczni Stelio DeRocco już nie byli w stanie odwrócić losów tego seta i polegli 21:25.

Dziesięciominutowa przerwa źle wpłynęła na zawodników AZS PW, którzy fatalnie wystartowali w trzeciej partii i przegrywali 3:9 po serii zagrywek w wykonaniu Krzysztofa Rejno. Jak się później okazało, serwisy gracza MKS-u ustawiły rywalizację w tej partii, gdyż MKS Będzin spokojnie kontrolował boiskowe wydarzenia i triumfował 25:18.

Siatkarze prowadzeni przez Jakub Bednaruk wyciągnęli wnioski z poprzedniej odsłony i na kolejną część starcia wyszli o wiele bardziej skoncentrowani (6:6). Coraz lepiej funkcjonował blok warszawskiej ekipy, ale gospodarze przez dłuższy czas potrafili odpowiadać na dobre akcje Michała Filipa i jego klubowych kolegów (18:18). Decydująca faza IV seta należała już zdecydowanie do Inżynierów, którzy odnieśli w niej wiktorię do 21, wygrywając pojedynek 3:1.

PlusLiga, 27. kolejka:

MKS Będzin - ONICO AZS Politechnika Warszawska 1:3 (23:25, 21:25, 25:18, 21:25)

MKS Będzin: Waliński (10), Ratajczak (7), Seif (1), Rejno (16), Jordanow (17), Arajuo (16), Potera (libero) oraz Roberts (1), Kozub, Piotrowski (1).

ONICO AZS Politechnika Warszawska: Kowalczyk (9), Zagumny (3), Wrona (7), Samica (11), Filip (9), Kwolek (12), Olenderek (libero) oraz Halaba (1), Firlej, Mikołajczak (6), Łapszyński (2).

Marek Heyducki

Czy spodziewałeś/spodziewałaś się zwycięstwa ONICO AZS Politechniki Warszawskiej z MKS-em Będzin?