Brazylia: Sada Cruzeiro liderem po rundzie zasadniczej

W Brazylii zakończyła się runda zasadnicza rozgrywek ligowych panów. Liderem pozostała Sada Cruzeiro, która poniosła tylko jedną porażkę w sezonie. Za nią znalazły się Taubate Funvic, a na trzecim miejscu SESI-SP.

Anna Bagińska
Materiały prasowe / FIVB

W przedostatniej kolejce Marcelo Mendez wiedząc, że jego drużynie już nic nie odbierze pierwszego miejsca po rundzie zasadniczej, zabrał na mecz z Taubate Funvic praktycznie same rezerwy. Efekt był prosty do przewidzenia. Wallace De Souza i jego koledzy wykorzystali tę okazję i wygrali spotkanie w trzech setach, co pomogło im w utrzymaniu drugiej lokaty w klasyfikacji.

Jednak do ostatnie kolejki nie mogli być pewni fotelu wicelidera i stoczyli korespondencyjny pojedynek z SESI-SP. Wprawdzie Bruno Rezende i spółka wygrali 3:1 z czerwoną latarnią ligi, to nie udało im się poprawić miejsca w klasyfikacji. Taubate Funvic wprawdzie przegrało, ale zdobyło bezcenny punkt w starciu z JF Volei i obroniło drugie miejsce w tabeli.

Na zakończenie rundy zasadniczej Sada Cruzeiro już w pełnym składzie, rozniosła wręcz w pył w trzech setach Volei Brasil Kirin. Wciąż aktualni mistrzowie pozwolili rywalowi zdobyć jedynie 43 małe oczka. To był czytelny komunikat przed fazą play-off, że w niej odpuszczania już nie będzie. Przypomnijmy, że o mistrzostwo zagra osiem najwyżej sklasyfikowanych drużyn.

Wyniki 21. kolejki ligi brazylijskiej:

Montes Claros Volei - Caramuru Volei/Castro 3:1 (26:24, 25:17, 22:25, 25:19)
Copel Telecom Maringa Volei - Bento Volei Isabela 3:0 (25:23, 25:23, 25:21)
Brasil Kirin/Campinas - Sao Bernardo 3:1 (14:25, 25:23, 25:19, 25:21)
Funvic Taubate - Sada Cruizero 3:0 (25:20, 25:21, 26:24)
Minas Tenis Clube - Lebes Gedore Canoas 3:2 (25:20, 25:22, 26:28, 21:25, 15:11)
SESI Sao Paulo - JF Volei 3:1 (25:16, 21:25, 25:21, 25:18)

Wyniki 22. kolejki ligi brazylijskiej:

Sao Bernardo Volei - Minas Tenis Clube 1:3 (25:27, 25:22, 23:25, 21:25)
Lebes Gedore Canoas - Bento Volei Isabela 2:3 (20:25, 18:25, 25:20, 26:24, 13:15)
Copel Telecom Maringa Volei - Montes Claros Volei 3:1 (25:22, 25:12, 21:25, 25:21)
Caramuru Volei/Castro - SESI-SP 3:1 (27:25, 22:25, 17:25, 23:25)
JF Volei - Funvic Taubate 3:2 (19:25, 26:24, 25:20, 22:25, 15:8)
Sada Cruzeiro - Volei Brasil Kirin 3:0 (25:20, 25:12, 25:11)

5 Montes Claros Volei 22 11-11 44:40 37
6 Minas Tenis Clube 22 12-10 46:44 34
7 JF Volei 22 12-10 44:44 31
8 Lebes Gedore Canoas 22 8-14 38:50 27
9 Bento Volei Isabela 22 8-14 31:47 23
10 Copel Telecom Maringa Volei 22 6-16 30:54 19
11 Sao Bernardo Volei 22 4-18 23:60 12
12 Caramuru Volei/Castro 22 1-21 12:64 5

Czy pierwsze miejsce Sady Cruzeiro po rundzie zasadniczej jest zaskoczeniem?