Znamy finalistów mistrzostw Polski juniorów i juniorek

Wiadomo już, które juniorskie drużyny zmierzą się w Kętrzynie i Malborku w boju o młodzieżowe mistrzostwo Polski. Tytułu sprzed roku bronić będą ekipy z Rzeszowa i Legionowa.

Michał Kaczmarczyk

Drużyna AKS V LO Rzeszów, wciąż aktualny juniorski mistrz kraju, wygrała turniej eliminacyjny rozgrywany na swoim terenie, tracąc po drodze tylko jednego seta w starciu z Effectorem Kielce. Nie obyło się bez komplikacji; podczas tego spotkania kontuzji doznali Marcin Karakuła i Mateusz Poręba, których zabrakło w składzie na ostatni grupowy mecz rzeszowian z KS Metrem Warszawa. Stołeczna ekipa postawiła się faworytowi, ostatecznie gospodarze turnieju triumfowali w trzech setach.

Kiepskie nastroje musiały panować we Wrocławiu, gdzie miejscowa Gwardia ustąpiła miejsca w finałach na rzecz KS Wifamy Łódź i EKS Skry Bełchatów. Z turnieju półfinałowego w Warszawie mogły awansowa dwie ekipy z tego miasta, ale UKS MKS MDK Warszawa uległ MMKS-owi Kędzierzyn-Koźle.

Finaliści mistrzostw Polski juniorów:

Grupa 1 (Gdańsk): Jastrzębski Węgiel, Trefl Gdańsk SA
Grupa 2 (Rzeszów): AKS V LO Rzeszów, KS Metro Warszawa
Grupa 3 (Wrocław): KS Wifama Łódź, EKS Skra Bełchatów
Grupa 4 (Warszawa): UMKS MOS Wola Warszawa, MMKS Kędzierzyn-Koźle

Zgodnie z oczekiwaniami w stolicy Polski awans do finałów MPJ w Malborku uzyskał mistrz i wicemistrz kraju w kategorii juniorek. W bezpośrednim starciu LTS Legionovia Legionowo pokonał Atom Trefl Malbork po ciekawym boju 3:2. Potknięcie Budowlanych Łódź wykorzystał MKS Dąbrowa Górnicza, który zajął drugie miejsce w zmaganiach w Mielcu, uznając wyższość jedynie miejscowej UKS SMS Szóstce.

Natomiast PSPS Chemik Police, choć wygrał 3:0 z przyszłym zwycięzcą grupy, BKS-em Stal Bielsko-Biała, uległ po pięciu setach MKS-owi San-Pajda Jarosław i zmarnował szansę na miejsce w czołowej szóstce rozgrywek. Pałac Bydgoszcz mimo straty punktu z APS-em Rumią poradził sobie w dalszych starciach, deklasując na koniec 3:0 Impel Wrocław.

Finaliści mistrzostw Polski juniorek:

Grupa 1 (Warszawa): LTS Legionovia Legionowo, Atom Trefl Malbork
Grupa 2 (Bydgoszcz): KS Pałac Bydgoszcz, Impel Wrocław
Grupa 3 (Mielec): UKS SMS Szóstka Mielec, MKS Dąbrowa Górnicza
Grupa 4 (Jarosław): BKS Stal Bielsko-Biała, MKS San-Pajda Jarosław

Zmagania finalistów mistrzostw Polski juniorów odbędą się w Kętrzynie w dniach od 5 do 9 kwietnia. Najlepsze kluby kobiece w tej kategorii wiekowej zagrają w Malborku (19-23 kwietnia).

Czy drużyny z Rzeszowa i Legionowa obronią tytuł młodzieżowego mistrza Polski?