LM: Aleksej Obmoczajew przypomniał o sobie (wideo)

Niegdysiejszy libero reprezentacji Rosji, który wraca do gry po gorszym okresie swojej kariery, popisał się widowiskową obroną w drugim spotkaniu Biełogorie Biełgorod z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Michał Kaczmarczyk
WP SportoweFakty / Olga Król

W czwartym secie ostatniego spotkania mistrzów Polski w Lidze Mistrzów, przy stanie 12:10 dla gospodarzy, Aleksiej Obmoczajew skupił na sobie uwagę kibiców widowiskową obroną piłki. Rosjanin pobiegł do piłki lecącej daleko poza pole gry i kopnął ją przewrotką, naruszając bandy reklamowe. Obrona opłaciła się: piłka przeszła na drugą stronę siatki, Obmoczajew podbił kontrę ZAKSY, a w odpowiedzi świetnie uderzył Jan Jereszczenko.

Aleksiej Obmoczajew podpisał kontrakt z klubem z Biełgorodu w styczniu tego roku, tym samym wracając do zawodowej siatkówki po miesiącach przerwy. W marcu 2016 roku Dynamo Moskwa rozwiązało kontrakt z mistrzem olimpijskim z Londynu, a powodem był niesportowy tryb życia zawodnika i naruszane dyscypliny w stołecznym klubie.

Akcja z meczu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Biełogorie Biełgorod:

Czy jesteś rozczarowany porażką ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w tegorocznej Lidze Mistrzów?