BKS Profi Credit - ŁKS Commercecon: triumf BKS-u w godzinę z haczykiem

W meczu 26. kolejki Orlen Ligi BKS Profi Credit Bielsko-Biała pokonał ŁKS Commercecon Łódź 3:0, w każdej partii deklasując przeciwniczki. MVP spotkania wybrana została Natalia Skrzypkowska.

Łukasz Witczyk
WP SportoweFakty / Kacper Kolenda

BKS Profi Credit Bielsko-Białą w ostatnich tygodniach notuje znaczną zwyżkę formy. Jeszcze kilka kolejek temu bialszczanki zajmowały ostatnią pozycję w ligowej tabeli, lecz pod wodzą Tore Aleksandersena zespół ten przeszedł dużą metamorfozę i w sześciu poprzednich pojedynkach był niepokonany. Tak dobra passa sprawiła, że BKS awansował na ósmą lokatę w tabeli.

Gospodynie walczyły jeszcze o siódmą pozycję po fazie zasadniczej, a łodziankom została już tylko gra o prestiż. ŁKS Commercecon pewny jest szóstej lokaty, co dla beniaminka jest dużym sukcesem. Łodzianki nie ukrywały, że chciały zakończyć udaną passę rywalek.

Pierwsza partia była wyrównanym widowiskiem. To zespół BKS-u miał przewagę, którą zbudowały przede wszystkim dzięki dobrej zagrywce i grze w bloku. Trzykrotnie rywalki w ten sposób zatrzymała Jaroslava Pencova. Łodzianki łapały już kontakt z rywalkami (16:14), ale BKS przy serwisie Aleksandry Wańczyk zdobył siedem punktów z rzędu i wybił z głów łodziankom walkę o triumf w inauguracyjnej odsłonie.

Wygrana w pierwszym secie uskrzydliła zespół z Bielska-Białej. Podopieczne Tore Aleksandersena dominowały nad rywalkami i nie dały im szans na nawiązanie walki. Znów ich mocną stroną była gra blokiem, a swoim serwisem utrudniały grę rywalkom. Łodzianki w żaden sposób nie mogły przerwać dobrej passy rozpędzonych bialszczanek i na 10-minutową przerwę schodziły przegrywając w kiepskim stylu 0:2.

Łodziankom niewiele pomagały rady udzielane przez trenera. Trzeci set gospodynie rozpoczęły od stanu 5:0 i wtedy o pierwszy w tym secie czas poprosił szkoleniowiec beniaminka Orlen Ligi. Dwa z rzędu asy serwisowe posłane przez Magdalenę Grykę sprawiły, że BKS miał już 8 "oczek" zaliczki (11:3). Szybko wywalczonej zaliczki gospodynie nie dały sobie odebrać i w godzinę z haczykiem pokonały wyżej notowane rywalki.