I liga kobiet: Wisła Warszawa i Proxima Kraków w finale

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Karol Słomka /
WP SportoweFakty / Karol Słomka /

W weekend rozegrano rewanżowe spotkania II fazy play-off I ligi kobiet. Awans do finału wywalczyły zespoły Wisły Warszawa i Proximy Kraków.

Wisła Warszawa w drugim pojedynku nie miała większych problemów z pokonaniem WTS Solnej Wieliczka. Warszawianki łatwo wygrały pierwszego seta, a w drugim utrzymały nerwy na wodzy w końcówce i również tę partię przechyliły na swoją korzyść. Zespół z Wieliczki wygrał trzecią odsłonę, ale to było wszystko na co było stać przyjezdne w stolicy. Wisła awans do finału przypieczętowała łatwą wygraną w czwartym secie.

Rywalkami Wisły w finałowej potyczce będzie Proxima Kraków. Małopolski zespół musiał się sporo natrudzić, by pokonać Joker Mekro Energoremont Świecie. Po trzech setach to ekipa gości prowadziła, lecz krakowiankom udało się odwrócić losy meczu i odnieść ważne zwycięstwo.

W I lidze kobiet utrzymał się zespół z Krosna, który w decydującym pojedynku wygrał 3:0 z NOSiR-em Nowy Dwór Mazowiecki.

Wyniki:

O miejsca 1-4 (do dwóch zwycięstw):

Wisła Warszawa - WTS Solna Wieliczka 3:1 (25:19, 25:23, 19:25, 25:19) Stan rywalizacji: 2:0 dla Wisły Warszawa.

Proxima Kraków - Joker Mekro Energoremont Świecie 3:2 (30:32, 25:23, 15:25, 25:21, 15:8) Stan rywalizacji: 2:0 dla Proximy Kraków.

O miejsca 5-8 (do dwóch zwycięstw):

AZS KU Politechniki Opolskiej - MKS Kalisz 3:1 (25:21, 25:27, 28:26, 25:19) Stan rywalizacji: 2:0 dla AZS KU Politechniki Opolskiej.

KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice - Sokołów SA Nike Węgrów 3:1 (25:23, 25:19, 23:25, 25:20) Stan rywalizacji: 2:0 dla KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice.

O utrzymanie (do trzech zwycięstw):

Krosno Glass Karpaty AZS PWSZ MOSiR - NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 3:0 (25:22, 25:19, 25:20) Stan rywalizacji: 3:2 dla Krosno Glass Karpaty AZS PWSZ MOSiR.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty