Puchar Challenge: drużyny z południa Europy blisko finału

Olympiakos Pireus wygrał 3:1 z Jenisejem Krasnojarsk. W drugim półfinale Pucharu Challenge siatkarki Bursa BBSK zwyciężyły 3:1 w hali Schweriner SC.

Siatkówka WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Siatkówka
Awans Olympiakosu Pireus do półfinału i seria siedmiu zwycięstw w europejskich pucharach to historyczne wyniki tego klubu. Passa została przedłużona w meczu z Jenisejem Krasnojarsk. Wygrana 3:1 wyraźnie przybliżyła Greczynki do finału Pucharu Challenge.

Pierwszy set ze znaczną przewagą Olympiakosu, w drugim odegrały się pucharowe debiutantki z Krasnojarska. Niesione dopingiem siatkarki z Pireusu odzyskały prowadzenie w setach dzięki świetnemu finiszowi w trzecim. Serwowała wówczas Tzina Lamprousi. W czwartym gospodynie źle zaczęły, ale zdążyły odrobić stratę i zakończyć mecz bez tie-breaka.

Bursa BBSK staje się etatowym półfinalistą Pucharu Challenge. W 2015 roku wyeliminował w tej fazie rozgrywek Schweriner SC i dużo wskazuje na powtórkę z rozrywki.

Faworytki zaczęły mecz od zwycięstwa 25:18 i była to pierwsza partia przegrana przez Niemki w tegorocznym Pucharze Challange. Druga zakończyła się piękną akcją z obronami z obu stron przy stanie 30:28 dla Bursa BBSK. Schweriner SC było stać na wiktorię w trzeciej rundzie, ale w czwartej rządziły ponownie przyjezdne i przed meczem w Turcji są w wygodnym położeniu.