Asseco Resovia - ZAKSA. Zagrywka rzeszowian ustawiła mecz

Szlagier ostatniej kolejki PlusLigi trwał zaledwie trzy sety i był pokazem siły Asseco Resovii Rzeszów. ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle pogrążyły problemy w defensywie dyktowane zagrywką Pasów.

Monika Skrzyniarz-Gwizdała
Prezes Asseco Resovii postanowił skomentować zamieszanie na rynku transferowym Materiały prasowe / CEV / Prezes Asseco Resovii postanowił skomentować zamieszanie na rynku transferowym
Choć statystyki tego nie wykazują, Asseco Resovia Rzeszów w sobotni wieczór ustawiła ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle swoją zagrywką. Serwisem takich zawodników jak Jochen Schoeps, Marko Ivović czy John Gordon Perrin wicemistrzowie Polski rozbili defensywę przeciwnika.

Najczęściej ostrzeliwanym przez Pasy był Rafał Buszek, który dopuścił się czterech bezpośrednich błędów (45 proc.). Słabe przyjęcie ZAKSY rzutowało na ofensywę.

Podczas gdy rzeszowianie od połowy drugiego seta grali bezbłędnie na siatce, mistrzowie Polski nie potrafili wyprowadzić skutecznej kontry. Niemal wszystkie piłki od Benjamina Toniuttiego lądowały na podwójnym, potrójnym bloku.

O wiele lepiej z zadaniem radził sobie Fabian Drzyzga. Rozprowadzał on grę na wszystkie strefy, blok dla takich zawodników jak Marko Ivović nie sprawiał problemu.

Rzeszowianie wygrali rywalizację w bloku 7:2. Po dwa punkty tym elementem zdobyli ich środkowi - Bartłomiej Lemański i Marcin Możdżonek. Najczęściej zatrzymywanym siatkarzem na siatce był atakujący ZAKSY Dawid Konarski. Od ściany rąk odbił się on 4 razy, ale jednocześnie był najjaśniejszym punktem kędzierzynian (16 punktów, 14/25 w ataku).

Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany niemiecki atakujący Pasów, Jochen Schoeps. Łącznie zdobył 13 punktów, z dodatnim ratiem +10. W ataku radził sobie z 65 proc. skutecznością, skończył 11 z 17 piłek. Równie znakomicie w ofensywie wypadli Ivović (12/19 - 63 proc.) i Perrin (9/11 - 82 proc.).