Tauron MKS - ŁKS: dąbrowianki piątą siłą ligi. Świetne pożegnanie Dziękiewicz

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza wygrał po raz drugi 3:0 z ŁKS-em Commercecon Łódź i zakończył sezon w Orlen Lidze na 5. lokacie. Karierę zakończyła oficjalnie Eleonora Dziękiewicz i została wybrana MVP meczu.

Materiały prasowe / CEV
Od poprzedniego meczu Tauron MKS-u Dąbrowa Górnicza z beniaminkiem minęło osiem dni. Rozegrane jeszcze w marcu spotkanie nie miało historii. Niedawny uczestnik Ligi Mistrzyń wygrał zdecydowanie 3:0 i rewanż we własnej hali miał być smacznym deserem na koniec średnio udanego sezonu i godnym pożegnaniem Eleonory Dziękiewicz. Środkowa oficjalnie kończyła karierę i oczywiście znalazła się w szóstce gospodyń.

Wszystkie zadania udało się wykonać. Drużyna z Dąbrowy Górniczej zakończyła rozgrywki na 5. lokacie, która daje prawo gry w europejskich pucharach w następnym sezonie.

Pierwszy set był kontynuacją wydarzeń z Łodzi. Po bloku Dziękiewicz dąbrowianki wyszły na prowadzenie 5:3, a po nieudanym ataku Agaty Oleksy zrobiło się 6:3 i trener łodzianek zażądał przerwy. Tauron MKS miał już czego bronić, a raczej do czego zbierać, ponieważ powiększał przewagę. Wynik 14:10 zmienił na 18:10 i było pewne, że wygra partię. Skończyło się zdecydowanym 25:16 po sprytnym, delikatnym ataku Darii Paszek.

Po stronie przyjezdnych najlepiej prezentowała się Ewa Kwiatkowska, która dostała większe wsparcie od Izabeli Kowalińskiej, czołowej punktującej Orlen Ligi. Dzięki temu druga runda była bardziej wyrównana. Pierwsza, konkretna zaliczka Tauron MKS-u to 14:11. Od tego momentu nie oddał prowadzenie nawet na sekundę. Ważne punkty były efektem zagrywki Kathleen Weiss i bloku Aleksandry Sikorskiej. Wskutek błędu Osadchuk gospodynie zdobyły "oczko" na 25:18 i były pewne zwycięstwa w dwumeczu.

Najwięcej punktów dla lepszego zespołu zdobywały Helena Horka oraz Tamara Kaliszuk. Przed trzecim setem nie opuściły boiska, by drużyna zachowała rytm i szybko zwieńczyła dzieło. Gładko nie poszło. Trener Magdalena Śliwa przerwała grę przy wyniku 11:12 i dopiero po krótkiej naradzie Tauron MKS zepchnął rywalki do defensywy i przypieczętował sukces.

Statuetka MVP trafiła zasłużenie w dłonie Dziękiewicz.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - ŁKS Commercecon Łódź 3:0 (25:16, 25:18, 25:21)

Tauron MKS: Weiss, Paszek, Kaliszuk, Sikorska, Dziękiewicz, Horka, Lemańczyk (libero) oraz Castiglione, Ciesiulewicz, Miros

ŁKS Commercecon: Muhlsteinova, Oleksy, Sielicka, Kwiatkowska, Osadchuk, Kowalińska, Strasz (libero) oraz Tomczyk, Szyjka, Bryda, Wołoszyn

MVP: Eleonora Dziękiewicz (Tauron MKS)