PGE Skra - Asseco Resovia: bełchatowianie zmiażdżyli rzeszowian w Atlas Arenie

PGE Skra Bełchatów zrewanżowała się za dwie porażki w sezonie zasadniczym i pokonała w pierwszym półfinale Asseco Resovię Rzeszów 3:0.

Dominika Pawlik
PGE Skra Bełchatów WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / PGE Skra Bełchatów

Drużyny, które zajęły drugie i trzecie miejsce, trafiały na siebie automatycznie w ligowym półfinale. Włodarze PGE Skry Bełchatów zdecydowali się na rozgrywanie kluczowych spotkań w Atlas Arenie.

Nie był to pierwszy raz, kiedy te dwie ekipy mierzyły się ze sobą w łódzkiej hali. W sezonie 2015/2016 został tu pobity ligowy rekord frekwencji.

Początek niedzielnego spotkania był wyrównany. Asseco Resovia bawiła się grą, wykorzystywała piłki sytuacyjne. Po stronie bełchatowian niezawodny był Bartosz Kurek, jednak to zagrywka Srećko Lisinaca sprawiła, że gospodarze zbudowali sobie solidną przewagę.

Choć rzeszowianie nie grali źle, takiej straty nie byli w stanie nadrobić. PGE Skra wygrała premierową odsłonę do 21.

Po zmianie stron gospodarze grali jeszcze lepiej. Znakomicie rozkładał atak Nicolas Uriarte, a Resovia, mimo że dobrze odczytywała jego intencje, rzadko potrafiła zagrozić blokiem.

Siatkarze Resovii nie istnieli na parkiecie w drugiej partii. Popełniali błędy własne, mieli problemy w przyjęciu, a przede wszystkim nie kończyli ataków. Nieskuteczni byli środkowi, Marcin Możdżonek i Bartłomiej Lemański pracowali blokiem, ale nie potrafili dołożyć cegiełki atakiem. Seta do 15 skończył ze skrzydła Kurek.

10-minutowa przerwa nic nie zmieniła. Nadal inicjatywa była po stronie PGE Skry, która robiła co chciała z rywalami we wszystkich elementach. Kiedy gospodarze prowadzili już 11:4, trener Andrzej Kowal wprowadził na boisko Thibaulta Rossarda, ściągając Johna Perrina. Zmiana ta okazała się pozytywnym akcentem, ale nie na tyle mocnym, by odwrócić losy meczu.

Ostatecznie PGE Skra wygrała za trzy punkty i w rewanżu, który odbędzie się 12 kwietnia w Rzeszowie, będzie potrzebowała dwóch setów, by awansować do finału.