LM: błysk zawodników Berlin Recycling Volleys. Punkty, bloki, asy rewanżowych meczów 1/3 finału

Siatkarze Berlin Recycling Volleys wyróżniali się w statystykach indywidualnych podczas rewanżowych meczów drugiej rundy play-off Ligi Mistrzów.

Wiktor Gumiński
siatkarze Berlin Recycling Volleys Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarze Berlin Recycling Volleys

Zespół ze stolicy Niemiec po raz drugi pokonał Dynamo Moskwa 3:2 i dość niespodziewanie wywalczył awans do Final Four. Nieocenioną rolę w sukcesie berlińczyków w Moskwie odegrali autorzy 25 "oczek": Robert Kromm oraz Paul Carroll. Trzecie miejsce w rankingu najlepiej punktujących zajął Konstantin Bakun, gracz Dynama.

Najlepiej punktujący:

1. Paul Carroll (Berlin Recycling Volleys ) - 25 punktów
   Robert Kromm (Berlin Recycling Volleys) - 25
3. Konstantin Bakun (Dynamo Moskwa) - 21

Przedstawiciele BRV wyróżniają się także pośród najlepiej blokujących. W tej klasyfikacji zdecydowanie najlepszy okazał się Serb Aleksandar Okolić, który zatrzymał na siatce aż 6 ataków. Jego klubowy kolega Graham Vigrass uczynił to 3 razy, podobnie jak trzej inni zawodnicy włoskich zespołów (Cucine Lube Civitanova i Azimut Modena).

Najlepiej blokujący:

1. Aleksandar Okolić (Berlin Recycling Volleys) - 6 pkt
2. Graham Vigrass (Berlin Recycling Volleys) - 3
Davide Candellaro (Cucine Lube Civitanova) - 3
Dragan Stanković (Cucine Lube Civitanova) - 3
Matteo Piano (Azimut Modena) - 3

Zestawienie najlepiej zagrywających zdominowali natomiast siatkarze rosyjskich klubów. Zza linii dziewiątego metra najczęściej dawał się rywalom we znaki Matthew Anderson z Zenitu Kazań, autor 4 asów. Trzej inni siatkarze uzyskali serwisem o punkt mniej.

Najlepiej serwujący:

1. Matthew Anderson (Zenit Kazań) - 4 pkt
2. Jarosław Podleśnik (Biełogorie Biełgorod) - 3
Konstantin Bakun (Dynamo Moskwa) - 3
Dmitrij Szczerbinin (Dynamo Moskwa) - 3

Czy awans Berlin Recycling Volleys do Final Four Ligi Mistrzów jest niespodzianką?