Puchar CEV kobiet: Dynamo Kazań bliżej złotego medalu. Bardzo dobry występ Agaty Witkowskiej

O tytuł najlepszego zespołu w Pucharze CEV walczą Dynamo Kazań oraz Unet Yamamay Busto Arsizio. Pierwszy mecz Dynamo wygrało 3:1, a z dobrej strony pokazała się polska libero, Agata Witkowska.

Olga Krzysztofik
Materiały prasowe / Serie A
Do finału Pucharu CEV kobiet obie drużyny awansowały po emocjonujących półfinałowych bojach, Dynamo Kazań po złotym secie pokonało Galatasaray Stambuł, a Unet Yamamay Busto Arsizio wyeliminowało Pomi Casalmaggiore.

Pierwsza odsłona finałowej rywalizacji zakończyła się wygraną Dynama. Rosyjska drużyna przez dwa sety dyktowała tempo gry, a to za sprawą o wiele dokładniejszego przyjęcia oraz bardziej skutecznego ataku.

Przyjezdne ocknęły się dopiero w trzeciej partii. Choć przez większość partii prowadziło Dynamo, to Unet Yamamay dał popis w samej końcówce. Zespół napędzany przez Valentinę Diouf zagrał bardzo pewnie, dzięki czemu przegrywał tylko 1:2.

Dobra passa gości trwała w kolejnym secie i przyniosła efekt w postaci przewagi. Walka była zagorzała, tuż przed najważniejszym momentem meczu wynik oscylował w okolicy remisu, ale ostatnie słowo należało do Dynama.

Mimo że włoska ekipa doznała porażki, to słowa pochwały należą się Agacie Witkowskiej. Polska libero odebrała 14 zagrywek, notując 50 proc. pozytywnego i 50 proc. dokładnego przyjęcia. Ponadto skutecznie spisała się w obronie.

Najlepiej punktującymi zawodniczkami meczu były Elitsa Vasileva (Dynamo), autorka 26 "oczek", oraz Valentina Diouf (Unet Yamamay), która zanotowała 23 punkty.

Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane w sobotę 15 kwietnia. Do drugiego pojedynku siatkarki z Kazania przystąpią z dużą zaliczką w postaci zdobytych trzech punktów.

Dynamo Kazań - Unet Yamamay Busto Arsizio 3:1 (25:18, 25:22, 20:25, 25:22)

Dynamo: Mariuchnik (6), Zariażko (4), Woronkowa (19), Isajewa (8), Starcewa (1), Vasileva (26), Ułanowa (libero) oraz Eżowa, Filisztinskaja (3), Podoszwina, Biriukowa.

Unet Yamamay: Stufi (8), Signorile (3), Fiorin (7), Martinez (8), Diouf (23), Berti (8), Witkowska (libero) oraz Cialfi, Vasilantonaki, Moneta, Negretti.