Kolejny nowy siatkarz w Cerrad Czarnych Radom

Klub z Radomia buduje skład na przyszły sezon. Konsekwentnie stawia na młodzież, czego potwierdzeniem jest oficjalna informacja z wtorkowego poranka. Nowym zawodnikiem Cerrad Czarnych został Norbert Huber, złoty medalista mistrzostw Europy juniorów.

Piotr Dobrowolski
Na zdjęciu drużyna Cerrad Czarnych Radom WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu drużyna Cerrad Czarnych Radom
Sztab szkoleniowy i działacze Cerrad Czarnych nie próżnują. W miniony czwartek drużyna z Radomia rozegrała ostatni mecz w sezonie 2016/2017 PlusLigi, pokonując na wyjeździe Lotos Trefl Gdańsk 3:1 i zapewniając sobie siódme miejsce. Kilka dni po tym spotkaniu klub oficjalnie potwierdził pozyskanie nowego siatkarza.

Po Jakubie Rybickim, który dołączył do Wojskowych jeszcze w trakcie rozgrywek, kolejnym bardzo młodym zawodnikiem w kadrze zespołu prowadzonego przez Roberta Prygla będzie Norbert Huber. To 19-latek występujący na pozycji środkowego bloku. Mierzy 206 cm.

Podczas ubiegłorocznych mistrzostw Europy juniorów wywalczył z reprezentacją Polski złoty medal. W trakcie imprezy zdobył łącznie 44 punkty, w tym 12 blokiem i 8 zagrywką.

Pochodzi z miejscowości Humnisk na Podkarpaciu. Przygodę z siatkówką rozpoczynał w Brzozowie, skąd trafił do kadetów AKS Resovii Rzeszów. Aktualnie kończy naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Spale. W rozegranych w tym roku juniorskich finałach mistrzostw kraju wywalczył z Resovią trzecie miejsce. Został uznany najlepszym blokującym turnieju.

Czarni konsekwentnie stawiają więc na młodzież. Huber, który podpisał trzyletni kontrakt, jest następnym, po Rybickim, Tomaszu Fornalu czy Jakubie Ziobrowskim utalentowanym graczem w składzie drużyny z Radomia.

Czy podoba Ci się polityka transferowa Cerrad Czarnych?