Półfinał Serie A1 nie dla Agaty Witkowskiej

Unet Yamamay Busto Arsizio, klub libero Agaty Witkowskiej, walczył do samego końca, ale ostatecznie przegrał z Liu-Jo Nordmeccanicą Modena w 1/4 finału włoskiej ekstraklasy. Tym samym znamy komplet półfinalistów Serie A1.

Michał Kaczmarczyk
Materiały prasowe / Serie A

Motyle z Busto Arsizio zdołały przedłużyć walkę o półfinał, wygrywając w środę 19 kwietnia w wyjazdowym starciu z Liu-Jo Nordmeccanicą Modena 3:0. Gwiazdą tego spotkania była Greczynka Anthi Vasilantonaki, która zastąpiła Brayelin Martinez na przyjęciu i została najlepiej punktującą zawodniczką kadry Marco Mencarelliego (17 pkt., 47 procent skuteczności). Vasilantonaki nie zawiodła także w grze numer trzy, ale jej koleżankom brakowało skuteczności i pewności siebie. Drużyna z Lombardii miała ogromną szansę na doprowadzenie do remisu 1:1 w setach, ale wypuściła ją z ręki, a rozpędzające się Casalmaggiore musiała to wykorzystać.

Bardzo dobrze pokazała się Anastasia Guerra (13 pkt.), która zastąpiła słabszą w ataku Valentinę Tirozzi i zagwarantowała swojemu zespołowi stałą dostawę punktów z lewego skrzydła. Natomiast koleżanki Agaty Witkowskiej (która w ostatnich dwóch meczach Busto Arsizio zagrała jedynie w pierwszym secie środowego starcia) nie wytrzymały naporu rywala, do tego musiały sobie radzić bez Valentiny Diouf. Liderka Motyli musiała zejść do szatni już po pierwszym secie, potem kamery pokazały zapłakaną Diouf siedzącą na ławce rezerwowych. Według informacji ze strony Unetu Yamamay reprezentantka Włoch dostała ataku astmy.

O jakości tegorocznych play-offów w Serie A1 kobiet niech poświadczy fakt, że wszystkie rywalizacje w ćwierćfinale zakończyły się po trzech spotkaniach i dostarczyły wielu wrażeń kibicom. Dowodem na to jest choćby tie-break trzeciego meczu Foppapedretti Bergamo z Liu-Jo Nordmeccanicą Volley Modena, zakończony wynikiem 25:23 dla Modeny! Drużyna Marco Gaspariego podniosła się po nieudanym starcie play-offów i wygrała dwa kolejne spotkania z "Foppą" (3:1, 3:2). Ekipa z Modeny trafiła w półfinale Serie A1 na Imoco Volley Conegliano z Katarzyną Skorupa w składzie.

Pomi Casalmaggiore - Unet Yamamay Busto Arsizio 0:3 (24:26, 22:25, 20:25)

Pomi Casalmaggiore - Unet Yamamay Busto Arsizio 3:0 (25:22, 27:25, 25:1

Pófinały Serie A1 kobiet (do 2 zwycięstw): Liu-Jo Nordmeccanica Modena - Imoco Conegliano (pierwszy mecz 26 kwietnia, 20:30), Igor Gorgonzola Novara - Pomi Casalmaggiore

Jak ocenisz sezon Agaty Witkowskiej w lidze włoskiej?