ZAKSA Kędzierzyn-Koźle znów na tronie! Oto klasyfikacja końcowa PlusLigi

Znamy już wszystkich medalistów mistrzostw Polski 2016/2017. Na najwyższym stopniu podium PlusLigi ponownie stanęli siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, którzy w walce o złoto pokonali PGE Skrę Bełchatów.

Olga Krzysztofik
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle WP SportoweFakty / Roksana Bibiela / ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
W wielkim finale polskiej ekstraklasy spotkały się ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i PGE Skra Bełchatów. Skuteczna gra dała kędzierzynianom drugi mistrzowski tytuł z rzędu. Natomiast PGE Skra, w porównaniu do poprzedniego sezonu, "awansowała" o jedno miejsce w klasyfikacji medalowej.

Z kolei na najniższym stopniu podium te rozgrywki zakończył Jastrzębski Węgiel, który pokonał poprzednich wicemistrzów Polski, Asseco Resovię Rzeszów. Jastrzębianie rok temu byli zdecydowanie niżej, bo na siódmym miejscu.

Duży awans zanotowali również siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn, którzy w walce o 5. lokatę pokonali Cuprum Lubin. Z kolei z wysokiego konia spadli zawodnicy Lotosu Trefla Gdańsk - rok temu bili się o brąz PlusLigi, a teraz przegrali rywalizację o 7. pozycję. Spadek odnotowała również Łuczniczka. Poprzednie rozgrywki bydgoszczanie zakończyli jako dziewiąci, w tym sezonie obronili się przed barażem, zajmując przedostatnie, 15. miejsce.

Powody do zadowolenia mogą mieć siatkarze obu beniaminków. GKS Katowice przegrał batalię o 9. pozycję z ONICO AZS-em Politechniki Warszawskiej minimalnie, bo po "złotym secie". Natomiast Espadon Szczecin był mniej skuteczny od MKS-u Będzin i zajął 12. lokatę.