LM: gospodarze zagarnęli niemal wszystkie nagrody indywidualne, ale MVP dla Michajłowa!

Liga Mistrzów sezonu 2016/17 przeszła już do historii. Najlepszą klubową drużyną Europy po raz szósty z rzędu została ekipa z Rosji. Triumf odniósł Zenit Kazań, a najlepszym zawodnikiem turnieju został Maksim Michajłow.

Monika Skrzyniarz-Gwizdała
Maksim Michajłow WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Maksim Michajłow
W Rzymie w hali Palalottomatica, podobnie jak w ubiegłym sezonie siatkarskiej Champions League, na podium stanął klub rosyjski i dwa włoskie. Miano najlepszej po raz trzeci z rzędu przypadło ekipie Zenitowi Kazań, z kolei drugie organizatorom Sir Sicoma Colussi Perugia. Brąz wywalczyła ekipa Cucine Lube Civitanova.

Jak co turniej CEV wybrało dream team Final Four. Tym razem nagrody indywidualne zdominowali gospodarze zgarniając aż pięć z dziewięciu nagród indywidualnych.

Najlepszym zawodnikiem całych zawodów został wybrany Maksim Michajłow, który był kluczową postacią meczu finałowego przeciwko gospodarzom. Zdobył w nim 19 punktów, z czego 15 atakiem, jeden serwisem i trzy blokiem.

Nagrody indywidualne Ligi Mistrzów sezonu 2016/17:

I Najlepszy przyjmujący: Wilfredo Leon (Zenit Kazań)
II Najlepszy przyjmujący: Iwan Zajcew (Sir Sicoma Colussi Perugia)
I Najlepszy środkowy: Marko Podrascanin (Sir Sicoma Colussi Perugia)
II Najlepszy środkowy: Artem Wolwicz (Zenit Kazań)
Najlepszy atakujący: Aleksandar Atanasijević (Sir Sicoma Colussi Perugia)
Najlepszy rozgrywający: Luciano De Cecco (Sir Sicoma Colussi Perugia)
Najlepszy libero: Jenia Grebennikov (Cucine Lube Civitanova)

Najlepiej zagrywający: Iwan Zajcew (Sir Sicoma Colussi Perugia)