Zenit Kazań kolejnym uczestnikiem Klubowych Mistrzostw Świata 2017 w Polsce

Rosyjski Zenit Kazań zwyciężył w niedzielę w Lidze Mistrzów i zapewnił sobie udział w Klubowych Mistrzostwach Świata 2017, które odbędą się w Polsce w dniach 11-17 grudnia.

Tomasz Rosiński
siatkarze Zenitu Kazań Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarze Zenitu Kazań
Zenit zagra w KMŚ po raz trzeci z rzędu, a łącznie dotychczas wystąpił w tym turnieju pięciokrotnie. Do tej pory ekipa z Kazania wywalczyła w mistrzostwach globu dwa srebrne i dwa brązowe medale.

Oprócz podopiecznych Władimira Alekny w Klubowych Mistrzostwach Świata będą rywalizowały Sada Cruzeiro, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Sarmayeh Bank Volleyball Club, a ponadto dwie ekipy z "dzikimi kartami" od FIVB oraz najlepsze zespoły z USA i Włoch (kryterium rankingu FIVB).

W Polsce mistrzowskiego tytułu sprzed roku będą bronili zawodnicy Sady, którzy w ostatnim finale pokonali Zenit Kazań w trzech setach.